Se tämöistä samanlaista itkemistä ja vinkumista silloin vuonna 1995? silloinkin pelaajat olivat humalassa. En vaan muista että kukaan olisi siitä silloin marissu ja valittanut. Ehkä me suomalaiset olemme muuttuneet ja kovempia marisemaan ja valittamaan kun olimme silloin.
Oliko?
11+17
755
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Niih - tuskinpa tässä nyt järjestyslain säännöksiä on rikottu?
Eikö julkinen alkoholin nauttiminen ole tuomittava teko? Ainakin, jos puistossa on nuorisoa kaljojen kanssa, tulee poliisi takavarikoimaan juotavat.
Takavarikoiko poliisi kaljat silloinkin, joe ei ole mitään huliganismiä?
Ainoa ero oli, että he osasivat v.-95 käyttäytyä myös maistissa! Eikä joukkueen johto tullut kontaten takaisin Suomeen! Eikä kännissä menty "puoliväkisin" antamaan lausuntoja TV-kameran eteen!
Ai-jaa Oliskos viskaalien sitte pitänyt hoidella virkojaan, kun niitä pulloja ja tölkkejäkin niin näyttävsti oli kuvioissa mukana?
No käyttäytyikö ne pelaajat sitten muka nyt huonosti?
Eikö se ole viskaalien työ tutkia asia? Kaippa he tietävät missä raja menee?