Kyllä on hienoo olla suomalainen!!!!
Mutta missä huippuselostaja Mertenranta oli juhlinnasta, minusta kuuluu joukkoon , koska ainaski meikäläinen ei ois muuten päässyt peleissä tunnelmaan. voisko joku kommentoida, minusta oli väärin.
MM-juhlinta
2
50
Vastaukset
- Classius.
Kyllä mun tv:ssa selostaja oli Mertaranta eikä Mertenranta,
Tosin Kimmo Porttilaa kuunteli mieluummin. Onneksi jatkossa ei tarvitse Mertarantaa kuunnella kun kisat siirtyy Maikkarille.
Saukkosen Mika toivottavasti pääsee vihdoin ääneen.- Mika Niukka
Ihanaaaa! Saukkosen Mika kaikkien "huippu"selostajien äiti!!!
Kiekkoa tuntematon osaajaa!!!! Hitaasti syttymätöntä sanavalmiutta!!! Runsaan yksitoikkoisia kielikuvia!!! Liikkuvan hidasta ja yksitoikkoista selostusta!!! Kaikkitietävä tietämätön besserwisser - siinä olivat Saukkosen kaikki lahjat!
Sitä ukkoa ei jaksa nukahtamatta kuunnella.
Saukkonenhan saa suustaan ulos jopa kolme sanaa minuutissa! No jos rehellisiä ollaan joskus jopa neljä! Ja nekin menee väärin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 743258
Kuka varasti Sisun rahat
Kun lukee Sisun pöytäkirjaa, niin kuka on se, joka on varastanut Sisun rahat?!161182- 891048
- 103971
- 50933
- 96814
Miten sulla on niin kaunis
Ääni. Sellainen rauhoittavan vangitseva, jolloin aika kuin hidastuu. Ihmettelen sua vielä aika paljon. Lähes joka aamu t35811Luulet olevasi pidetty
Luulet olevasi pidetty ihminen ja tärkeä monille. Oikeasti et ole! Kukaan EI oikeasti sinua jeesaa, kun tarvitset olkap89698Ajattelen sinua
vain. Ihoasi vasten ihoani, huuliasi huulillani, sormiasi vartalollani... Olen katkera elämälle siitä että se antoi sinu27680- 48625