Liberaalit ry:n hallitus on 15.5 järjestetyssä kokouksessaan päättänyt, että Liberaalit eivät enää pyri puoluerekisteriin. Yhdistys keskittää jatkossa voimansa edistämään liberaaleja tavoitteita puoluepolitiikan ulkopuolella osallistumalla poliittiseen ja yhteiskunnalliseen keskusteluun.
Puoluetoiminnasta kiinnostuneita suositellaan tutustumista Edistyspuolue-projektiin: www.edistyspuolue.fi
Liberaalit eivät pyri puoluerekisteriin
3
475
Vastaukset
- järki voitti
Vihdoin liberaalit tuli järkiinsä, turha sakki alle 1000 ääntä kommunistinen työväenpuoluekin 1500 ja risat. Edistyspuolue huono vitsi, ei edes naurata!
- hippo74
Sosiaalinen Edistyspuolue taitaa olla kilpaileva ryhmä. No olihan aikoinaan LKP:n viimeisten vuosien aikaan Suomen Liberaalidemokraatit ja Uudistuspuolue Liberaalit, kummastakaan ei tullut mitään. Liberaalit (LKP), Nuorsuomalaiset ja Remonttiryhmä on samassa joukkohaudassa. Edistyspuoluetta ja Sosiaalista Edistyspuoluetta ei varmasti synny edes.
- oran
Heh. Tästä ryhmästä nimenomaan sosiaalinen edistyspuolue on ainut jäljellä oleva ja senkun porskuttaa ja kerää joukkoja hiljalleen kokoon, kun ei ole mihinkään kiirettä, Ryhmän asiat alkavat olla ajankohtaisia vasta 2020 luvulla kun työmarkkinat ovat lopullisesti jumissa ja peruspalvelut hajalla. Liberaaleina itsensä nykyään esittävät tahot eivät edes hyväksy erilaisia liberaaleja kuin itse ovat, kovia markkinaliberaaleja joilla ei ole mitään tekemistä suomalaisen sosiaaliliberalismin kanssa. Mikä se sellainen liberaali on joka ei hyväksy monenlaisia liberaaleja?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658