Kaikki kunnia Vesku Loirille, mutta mikä antikliimaksi ja tunnelmantappaja oli äijän esiintyminen juhlissa Torilla! Eka biisi oli joku älytön avaruusromua-biisi, toinen yhtä suruisa "Väliaikaista kaikki on vaan". Huh huh, teki mieli keittää kahvit kun suuri taiteilija taikoi juhlafiilarit ukin hautajaisiksi. Tuli fiilis että uus talvi olisi Suomelle tulossa.
Käsittämätöntä että pelaajat itse (!) oli kuulemma Loirin sinne toivoneet! Toisaalta, kun katseli pelaajien juhlintaa muutenkin, tais olla pojilla jo "pari alla" kun joku kysyi suosikkiartistia.
Nurmiselle ainakin olis pitänyt jonkun kertoa, että lentokoneesta poistuessa rappusten jälkeen tulee petollisen tasaista.
Ja olihan näitä sankareja muitakin. Oliko se Salmela vai kuka, joka lavalla yritti käydä useaan otteeseen jotain mikkiin sivaltamassa tukka silmillä, vain huomatakseen että mikki oli häneltä suljettu.
Sitten viinahuuruissa Halosta halataan niin että Muumimammalla luut rutisee!
Huh huh. Kyllä juhlia pitää ja saa heidänkin, mutta ei amatööreille pidä viinaa antaa. Tulos on kuin ylä-asteella aikoinaan. Se pitää ottamistakin vähän opetella.
Kaikki muistaa miten Myllylän Mikakin sotki jossain pellolla fillarillaan kilisevän lonkeropussinsa kanssa. Sielä ryömi sitten päivänkakkaroiden seassa ja etsi avaajaa. Viimeksi kuulin että oli tajuttomana jossain huoltoasemalla vedellyt päikkäreitään.
Matti Nykäsestä puhumattakaan. Vaimoja turpiin kun bisse loppuu.
Amatöörit! Ei ottaminen kaikille sovi. Urheilijat ainakin pitäis pitää boolista kaukana. Ja kysyä kaupassa paperit aina. Soitto äidille ensin.
Ja viimeisin Leijonauutinen oli että olivat juhlissa särkeneet juhlapokaalin, ja se on nyt palasina jossain korjauspöydällä.
Sillälailla pojjaat!
Tuntemattomassa Sotilaassa oli Hietasella amusella tunne että "joku on tainnu eilen syödä mun suulla kissanpaskan".
Luultavasti Leijonilla odotettavissa samaa makua, kunhan tajuavat lopulta jarruttaa vähän.
Loiri juhlassa & muuta hauskaa
lkjgdfi
0
83
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827086Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455394Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380