Peräkonttikirppis hakametsän jäähallin parkkipaikalla sunnuntaina 29.5.2011 klo 10-16.
http://aijaa.com/v.php?i=006928060416.jpg
Hakametsän jäähallin peräkonttikirppis 29.5
14
777
Vastaukset
- tavaraaois
Onko tuolla ollut kukaan aikaisemmin, onko paljon ollut myyjiä.
Entä asiakkaita.
Kiinnostaa kyllä kovasti. - 8798799
Ei ole myyjiä eikä ostajia. Yrittävät houkutella väkeä kaikenlaisilla laivalipuilloa ym. ilmaisjaoilla, mutta kuka tuonne korpeen lähtee. Lisäksi niin törkeästi Morolta kopioitu idea, etten minä edes kehtaisi.
- fdsfcvxcvcx
Hakametsän jäähalli korvessa? Varmaan jotain 2km keskustaan. Todella pitkä on matka, varsinkin autolla.
Toivottavasti tulee ainakin myyjiä. Itse ainakin käyn vilkaisemassa mitä on tarjolla.
Kannattaa muuten miettiä hinnat jo etukäteen ja mieluusti varustaa tuotteet hintalapuilla, jotta ei tarvitse alkaa siinä hintaa miettimään. Toivottavaa on myös, että tuotteita saa penkoa rauhassa eikä myyjä ole kokoajan vieressä selittämässä.
- miuskuliukus
Ite ainakin aattelin mennä myymään tonne tavaroita.
Toivottavasti joku ostaa mun kamoja. - maikki888
Onko tuolla myyntipaikkoja muillekin kuin autolla tuleville?
- shoppailijaneito
Ite oon ainakin tykännyt tuosta paikasta, pitääkin tulla käymään sunnuntaina.
- aamulla mestoille
Tää ois huomenna, toivottavasti ois hyvä ilma ja kauppa kävis.
- vr & sm
Tavaraa auto täynnä ja eväätkin tehty, aamulla startataan.
- eki_jobi
Mää aattelin mennä heti kasin pintaan varaan hyvän paikan sieltä, kerkee sit laitella tavaroitakin esillekin siinä ennen kymmentä.
- hih hei
Hyvin oli porukkaa ja kauppa kävi vaikka olikin vähän kolea ilma.
Meen kyllä toistekin, kesäkuussa uudelleen. - piukkis
Mitä tällä peräkonttikirppiksellä maksaa myyntipaikka? pitääkö etukäteen ilmoittautua? kuka tän järjestää?
- koska on seuraava
olen käynyt myyjiä on ollut mukavasti . Toivoisin enemmän lasten leluja.
- Myyjä
Mikä on niin vaikeata nykyaikana ettei voi nettiin laittaa sivua josta ilmenee hinnat, osoite, säännöt (saako esim. Rekalla tulla vai peräkärryllä vaan jne.?) Netti on se josta tänä päivänä ensimmäisenä haetaan tietoa, kuulin radiosta äsken jotain tapahtumasta, mutta ohi meni suurin osa, enkä tosiaan ala kyttäämään seuraavaa mainosta, tavaraa on vaikka kuinka paljon myytäväksi ja haluaisin osallistua, mutta helpoin kai viedä tuohon kirpparille vaan!
- aklsjfl4n5 awef
http://www.jaahallinkirppis.fi/
Mikä on niin vaikeata nykyaikana, ettei voi tehdä hakua netissä löytääkseen kysymänsä? ;-)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa
Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol2574147Stefu haikailee
Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.2643387Harmi mies ettet arvostanut
Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku1541765Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!
Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde251623Lavrov väläyttelee WW3:sta
Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,2961403Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?
Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?131906Voiko hyvää omatuntoa ostaa?
Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo235850en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va115806anna hänen mennä
Jos rakastat jotakuta, anna hänen mennä. Jos hän palaa, hän oli aina sinun. Jos ei, hän ei koskaan ollut. Tällaiseen rakkauteen tämä mies uskoo.54769