Kouvolan K Rauta ???

Rauta Prisma

Meneekö niin huonosti että ei myyjiä?
Vai onko näytillä oleva tavara vaan rekvisiittaa josta ei halutakkaan luopua?

Kouvolan surkein kauppa kaikilla osa alueilla.

En mene enää ikinä enkä suosittele muillekkaan.

Pitäkööt venäläiset sen!!!

9

1167

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • raksapete

      palvelu oli parempaa aikoinaan kun oli pienempi yksikkö. Nyt palvelua aika vaikea saada ja ammattitaidottomia myyjiä yli puolet. Tuo on semmonen ala et myyjän tulee tuntea tuotteensa eikä vain hinnoitella.

      prismassa parempi palvelu mut parhaan saa puukeskukselta. Harmi et siellä ei oo myytävää niinkuin on muilla.

    • kirvesmies-66

      Moi kirvesmiehet,ootte väärällä alalla,kipinkapin sinne k-rautaa töihin,ja kohta sinne haetaankin kun muuttaa tervaskankaalle,ni ei tarvi meidän muiden ammattimiesten itkeä enää näillä palstoilla jos ei osaa hakea tarvitsemaansa oikeasta paikasta,ja hyvää kesää molemmille!!!

    • yks tyytyväinen asia

      Parempi että Venäläiset ovatkin asiakkain, Suomalaiset ku ovat persaukinaisia ja luulevat olevan parempia kuin muut

    • Naulankantaan

      Taidatte olla töissä siellä!
      Onhan se koitettava puolustautua ja puolustella että ei mene työpaikka!
      Ja ammattimihelle ne ei pysty sellasta palkka maksamaan että viitsisi kirvesmiehen hommat lopettaa ja ryssille ruveta myymään.

    • jösses

      Ikävä todeta sama mutta ei siellä ole myyjiä tarpeeksi koskaan..
      Onneksi Kouvolassa on muitankin alan liikkeitä :)

    • Myyiä irtisanottu??

      Olen huomannut saman että henkilökuntaa pidetään töissä todella vähän, varsinkin ruuhka-aikoina aamulla ja illalla pitäisi olla enemmän työntekijöitä.
      Palautettakin olen siitä lähettänyt kun ei ole aikaa odottaa tuntia, eivät ole vastanneet. Yrityksellä olisi varmasti varaa palkata myyjiä koska onhan uutisoitu paljon myyntikin on kasvanut. Taisivat laittaa taantuman aikana pahimmat lusmuilijat pihalle ja eivät ole ottaneet ketään tilalle? Ovat ratkaisseet ongelman rakennustarvikemyynnissä laittamalla jonotuslaput ja myyjille hf-napin korvaan että ehtivät vastaamaan puhelimeen ja palvelemaan tiskillä yhtäaikaa. Nuoremmat myyjät eivät tiedä tuotteista yhtään mitään, heidän ohjeilla ei kannata tuotteita valita. Prismassa ei ainakaan aiemmin ole ollut yhtä laajaa valikoimaa kuin K-Raudassa, ehkä nyt remontin myötä laajenee ja toivottavasti hintoihin tulisi kilpailua. Tällä hetkellä K-Rauta on vielä edullisempi lähtöhinnoiltaan ja paljon ostavalle tulee vielä alennuksia. Olen vertaillut useaan otteeseen hintoja ja K-Rauta on toistaiseksi ollut edullisempi. Vielä kun saisi palvelua nopeasti niin olisi hyvä.

    • pettynyt 7

      olin ostamassa maakaapelia kuusankosken k-raudasta
      hyllystä löytyikin kyseistä kaapelia kela,jossa piti lapun mukaan olla
      100 metriä. koska kela oli osittain purkaantunut, epäilimme määrää.
      myyjä vakuutteli kuitenkin,että kela on täysi
      sovittiin kuitenkin hinnaksi 140 eur. lähtöhinta 185 eur.
      myyjän jo poistuttua alettiin kuitenkin tarkistamaan johdossa olevaa juoksevaa
      mittaa ,todellinen mitta oli 51metriä
      löysimme myyjän,ja kerroimme asian.myyjä teki nyt meille tarjouksen 74eur.
      kassahenkilö kuitenkin ilmoitti,että kone näytää korkeampaa hintaa, ja
      kutsui tarjouksen tehneen luokseen
      nyt sama kaveri ilmoittikin,että hinta on 95 eur
      kela sai jäädä kassalle,en ostanut

    • starkki puuttuu

      Hae motonet, hong kong tai joku muu halpakauppa. Ei rautakaupasta enää nykyään kannata ostaa rautakauppatavaraa...

      Sementti, harkot ja puutavara on ainoaa mistä niillä on edes jotain tietoa. Näin se on monessa kaupungissa huomattu. Ja hinnatkin on rautakaupassa kalliimpia vaikka saa plussat ja boonukset. Ei paljon mieltä lämmitä kun kuitenkin lompakosta katoaa enemmän euroja.

      Minäkin molempien valtaketjujen suurkuluttajana saan niin onnettomat alennukset että ei aina jaksaisdi mennä myyjän luo rukoilemaan lisäalennusta kun vaikka joku pensseli maksaa naapuriliikkeessä puolet mitä rautakaupat pyytää. Ymmärrän kyllä k-raudan tilannetta osittain kun ei taida olla kovin halvat vuokrat uudessa veturissa. Jostainhan se tulos pitää tehdä, liiketoimintaa kun se on loppupeleissä.

    • Anonyymi

      Aloittaja taitaa olla sokea tai ihan vaan tyhmä,kaupassa erittäin avuliaat ja asiantuntevat myyjät.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      134
      7316
    2. Kaipaisin nyt kosketusta

      jota ei koskaan ole ollut. Saisinpa tuntea kätesi niskallani ja silittelemässä päätäni. Sulaisin varmasti siihen.
      Ikävä
      14
      2680
    3. Imaami kysyy, miksi pojat uivat ilman valvontaa

      Kalajoen särkät ovat usean kilometrin pituiset. Siellä on kylttejä, joissa varoitetaan rannan vaaroista. Siellä ei ole
      Maailman menoa
      274
      1333
    4. Sokea "ystävälle"

      Oletko oikeasti noin sokea?
      Ikävä
      100
      1069
    5. Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia

      Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-20172942
      Maailman menoa
      171
      1020
    6. Kerrostaloihin ilmalämpöpumput

      Ulkomailla näkee paljon ilmalämpöpumppuja kerrostalojen ulkoseinissä. Mikä estää taloyhtiötä hankkimasta niitä asuntoih
      Sinkut
      73
      971
    7. En ymmärrä käytöstäsi

      Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek
      Ikävä
      137
      950
    8. Kiitoksia kaikille epäasiallisesta sisällöstä liputtaneille

      Se ylimielisyys ja epäasiallisen julkaisun jakaminen ei sitten kantanut.
      Tuusniemi
      79
      804
    9. Kirkonkylän puliveivarit

      Hieman pistää silmään nuo puliukot ja akat kirkonkylän penkeillä ja S-marketin kulmilla. Tarttis varmaan tehdä asialle j
      Karstula
      15
      783
    10. Persaukinen puolankalainen kävi kerjäämässä paitaa

      Ja lippistä. Nauratti suuresti kun katsoin. Kukahan mahtanee olla? Voipi katsoa täältä jutun. https://www.youtube.com
      Puolanka
      18
      761
    Aihe