Krabi, peace laguna resort and spa bungalowit???

iitujaleevi

Aurinkomatkojen järjestämä matka ja toi kyseinen hotelli. Onko kellään kokemuksia? Millainen toi krabin lomakohde muutoin on, onko shoppailumahdollisuuksia, tai toisin sanoen mitään elämää? bungalowi haluttaisiin, ja toi on vähän rauhallisemmalta paikalta, mutta ois kiva kun palvelut ois kävelymatkan päässä.
Onko muuten noissa bungaloweissa isoja hämähäkkejä? toisin sanoen voiko pahasti anagrofobiset sinne edes astua :D ottaisimme ton de luxe bungalowin joka on hieno ja jossa on poreamme.

2

364

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pikakommentteja..

      Ne deluxe-bungalowit näyttävät esitteissä ja hotellin sivuilla vähän paremmilta kuin mitä todellisuudessa ovat. Aika paljon vaikuttaa se, minkä kämpän sattuu saamaan eli missä kohtaa hotellialuetta bungalow on, pahimmillaan hotellialueen koillis-/itäreunalla missä se hotellialueen "laguuni" on jo jonkin verran rämettynyt eikä esteettisesti erityisen kaunis.

      Ne deluxe-cottaget (bungalowit) ovat käytännössä kaksikerroksisten rakennusten yläkerran asuntoja, eli ötököitä niissä varmaankin vähemmän kuin alakerran asunnoissa (deluxe bungalowit eivät siis ole erillisasuntoja vaan vähintään kahden huoneiston, osassa neljän huoneiston rakennuksia). Vain private cottaget ovat erilliskämppiä.

      Hotellista ei mikään paha matka ole palveluihin, hotellin pää'ovelta' n. 150 metriä pääkadun varteen ja puolisen kilometriä rantaan pääkadun kautta. Oikotietä rannalle hotellialueen "takaportista" matkaa noin 150 metriä.

      Shoppailumahdollisuuksia tuolla kuten missä tahansa thaimaan turistiloukossa, T-paitaa ym. saa edullisesti kun jaksaa tinkiä, ravintoloista saa keskinkertaisesti hyvään tasoon asti ruokaa enemmän tai vähemmän kohtuuhintaan jne. Ei mitään ihmeellistä suuntaan tai toiseen.

      Olennaisinta tuolla Ao Nangissa on kuitenkin ne pitkähäntävenematkan päässä olevat lähirannat ja saaret jotka maisemiltaan ovat edelleen aika ainutlaatuisia melkein mihin tahansa verrattuna. Tosin nykyisin turistien paljous alkaa viedä myös noilta rannoilta alkuperäistä hohtoa.

      Eli jos vaikkapa Phuketin Karon beachista on pitänyt, myös Ao Nangista luultavasti pitää ja extrana sitten nuo paremmat rantamaisemat.

      PS: Se on araknofobia...

      • Pikakommentit 2

        Se vielä unohtui että itse hotellin ruoka on aika keskinkertaista ja kallista verrattuna lähes mihin tahansa kadunvarsiravintolaan.

        Mitään megaluokan yöbiletystä tuolla ei ole, ilta-/yöelämä aika paljon keskittyy rantakadun varren ravintolasyömiseen ja shoppailuun sekä rantakadun länsi-/luoteispäätä lähellä olevan centre point -"ravintolakeskuksen" pubeihin ja kuppiloihin.

        Jossain tällä palstalla oli aiemmin pitempikin keskustelu tuosta Peace Laguna -hotellista, lueskele sieltä tarkempia kommentteja itse hotellista.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      139
      3870
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      344
      2997
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      10
      1906
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      9
      1635
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1099
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      944
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      874
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      784
    9. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      23
      771
    10. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      761
    Aihe