Hevosen ei tarvitse olla mikään laukkahevonen. Ja onko suomessa edes Englantilaisiatäysiverisiä? Haluaisin sellaisen vaan ihan normi ratsuksi mutta en siis vielä. Nehän ovat helposti kuumuvia.
Paljonko maksaa Englantilainentäysiverinen?
3
187
Vastaukset
- *krhm*
Juu, ne ovat helposti kuumuvia. Suomessa on Enkun täykkäreitä, ainakin tuolla: http://www.kuusiahontalli.com/
Olen ollut siellä leirillä, tuo Parketas, eli Pake ♥ oli hoitohevoseni. Hoitaessa oli todella kiltti mutta herkkä, ja ratsastaessa helposti kuumuva. Monien, jopa kymmen(i)en vuosien, kokemusta suosittelisin, toki niitä rauhallisempiakin on. - mooooioioio
0-parikytä tonnii
- _katherine_
Suomessa on suht paljon täykkäreitä ja ne on oikein hyviä kilpahevosia erityisesti esteille, mutta myös muihin lajeihin.
Täykkärit tyypillisesti on suht herkkiä ja kuumia, mutta tämä on ihan hevoskohtaista. On olemassa myös todella rauhallisia täykkäreitä.
hinnat vaihtelee ihan hevosen koulutustasosta ja terveydestä riippuen.
Pikkuvikaiset hevoset voi olla alle pari tonnia, kokenut kilpahevonen kansalliselle tasolle taas helposti 40 000€.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467555
- 334173
- 573675
- 503170
- 172846
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons562456- 542378
- 402329
- 442302
- 162266