Krapulaopas

virpijapirjo

6

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alkomaholisti

      Pah, muutama 10mg diapam ja krapula on menneen talven lumia. Ja tietysti siihen joku pieni pullo kyytipojaks (1L leijona).

    • _weeds_

      Krapula kestetään kun mies! Kunnon ruokaa ja paljon nestettä eikä mitään pameja tai lisää alkoholia.Energiajuoma on täysin turha & hyödytön keksintö. Ota vaikka pari kuppia kahvia jos tarvii piristyä.

    • Keicci
    • ihmelääke

      aamusta marisätkä.niin ei kankkusesta tietookaan.sen jälkeen armotonta syömistä.se on siinä se lääke.näin oon jo tehnyt 30 vuotta,eikä parempaa lääkettä ole.ei tarvi mitään synteettisiä elimistön tappajia niin kuin särkylääkkeet.eikä tarvi myöskään loivennuksia.kanna olisi hyvä vaihtoehto alkoholisteille.tupruttelun jälkeen kun toi viinakaan edes maistu.

    • jussikokko

      Acetiumia Apteekista estää kuulema Krapulan estää Acetaldehydin imeytymisen ja krapula jää pois tai on lievä kokeilkaa Acetaldehydi on todettu krapulan aiheuttajaksi

    • KokenutJuoppo

      Ehkä paskin krapulaopas mitä olen koskaan nähnyt, pullukat siiderivalaat neuvomassa miten selviää yhden päivän siiderintissuttelusta. Voi elämän kevät.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?

      Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv
      Maailman menoa
      144
      3641
    2. "Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?

      Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?
      Ikävä
      72
      2206
    3. Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin

      Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p
      Maailman menoa
      64
      1938
    4. Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!

      Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am
      Maailman menoa
      97
      1911
    5. Tiedän ettei

      Meistä mitään tule. Toinen oli sinulle tärkeämpi
      Ikävä
      19
      1869
    6. Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %

      Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.
      Maailman menoa
      9
      1714
    7. Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin

      Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m
      Maailman menoa
      17
      1581
    8. Laitetaan nyt kirjaimet kohdilleen

      kuka rakastaa ja ketä ?
      Ikävä
      79
      1564
    9. Kyllä mä suren

      Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko
      Ikävä
      11
      1370
    10. Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!

      Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu
      Lieksa
      125
      1353
    Aihe