Olen 16 vuotias tyttö Helsingistä lähdössä siis reilaamaan reittinä Puola-Tsekki-Itävalta-Italia ja Sveitsin läpi takaisin Suomea kohti. Kaikki muut matkajärjestelyt on hoidettu, mutta matkaseura puuttuu. Matkustan kyllä mielummin yksin, mutta näin alkumatkaan olisi mukava saada seuralainen. Ilmoitelkaa jos olette menossa Puolan ja Tsekin läpi niin voisimme mennä samaa matkaa.
Reilaamaan kesäkuun 2011 puolivälissä
kohtivapautta
3
180
Vastaukset
- Mies1988
Kuulostaa aika pelottavalta se, että 16 vuotias pikku tyttö suunnittelee lähtevänsä yksinään reilaamaan ympäri eurooppaa. Ole varovainen ettet joudu minkään ihmiskaupan\ prostituution orjaksi siellä euroopassa.
- ygug
16 vuotias on vielä lapsi
- waaaaaa
kyllä meki ton ikäsenä kierreltiin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372383
- 561362
- 841313
Mies mä oon ihan helppo
Miehelle johon oon ihastunut. Olen harvoin ihastunut, mutta suhun olen. Ei tarvitse kuin pyytää, niin...371295- 631201
Mies olen aika erakko nykyään
Vanhentunutkin olen muutamana viime vuonna parikyt vuotta. Kun en ennenkään kelvannut, niin tuskin nytkään kelpaan. Lisä39914Lavroville taitaa olla jo ikkuna raollaan?
Lavrovin syytä välttää korkeita paikkoja ja ikkunoiden läheisyyttä.Ettei vain keikahda ikkunasta pihalle.122798- 31751
Ylen johdon hulppeat bonukset alkavat taas
Suora kopio Iltalehdestä: "Asiasta kertoo Iltalehdelle Ylen hallituksen puheenjohtaja Matti Apunen. Mitä tulospalkkioi23606Skenaario
Elämä ja kuolema ovat merkillisin nyytti olevaisuutta. Mutta kun kumpaakaan ei ole, syntyy lapsuksia, joita korjaamaan58586