Nyt on tultu siihen pisteeseen, että Paavo-takinkääntäjä on rasite puolueellemme. Seuraavassa puoluekokouksessa on saatava uutta verevää voimaa puolueen johtoon.
Arhinmäki saa mennä
5
<50
Vastaukset
- Näillä mennään nyt
No puoluekokous on kesällä 2013. Silloin voidaan toki puheenjohtajaa vaihtaa. Ei vasemmistoliitossa hyvät tyypit lopu. Ääniharava Kyllösen Merja olisi esimerkiksi aivan loistava pohjoisen ihminen puolueen johtoon.
Kyllähän se vähän niin on, että Paavo on vähän liian hesalainen maakuntien makuun, mutta ei hän mikään rasite puolueelle ole. Kyllä maakuntien kenttäväki on täysinrinnoin Paavon takana, mutta ei puoluejohtajan vaihtokaan mikään mahdottomuus ole.
Nyt kuitenkin taistellaan yhdessätuumin hyviä kirjauksia hallitusohjelmaan. - giaftgfopirwerieo
Puoluekokouksessa päätetään poliittisista tavoitteista ja ohjelmista. Mitä kenttäväki on päättänyt, sen mukaan pitää toimia myös puoluejohdon.
Jos ohjelma on huono, se on kenttäväen omaa syytä. On siis katsottava peiliin. - Sdp jää
Veikkaan että tääkin puolue tulee samaan skp kohtalon poistetaaan kymmenen vuoden kuluessa puoluerekisteeristä ja vasemmalle jää sdp ja hyvä niin .
- Vai mitä hä?
SKP kantoi raskaan hallitusvastuun 2000 luvun alussa ja hävisi tästä syystä puoluerekisteristä. Vasemmistoliittoa kohtaa sama kohtalo. Ja kuinka kävikään SMP:n. konkurssiin meni. Se on median valhetta, että eduskunnassa on 39 persua.
- Juokse poika juokse
Saatte sitten nähdä kun seuraavat vaalit tulevat kuka määrää tahdin ? luusereilla paskanpuhujilla ei siinä ole muuta virkaa kun katsella sivusta. Oli erityisen tyhmä veto vasemmistolla lähteä porvareiden juoksupojaksi no jos tähän virkaan kelpaavat hyvä niin .
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996134
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p292873Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3361081Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126981- 48774