AIRI PÄÄTTI

kaunis ystävyys kest

Ihan olen minäkin saanut kokea mitä turha mustasukkaisuus on, lapsellinen ihminen jota vissiin vanhuuden höperyys haittaa, pisti poikki yli neljäkymmentä vuotta vanhan ystävyyden vaan sillä että olisi pitänyt käyttäytyä juuri HÄNEN sääntöjensä mukaisesti. Ihminen joka on joikkannu elämänsä omissa mielikuvitus maailmoissaan on tehokas vaikuttamaan muiden asioihin. Ja ystäväni sitten soitti jälkeen päin ja yritti puolustella että ämmä on kauheen mustasukkainen ja ilkeä, kysyin miksi olet sitten hänen kanssaan, siihen vastaus----En tiedä ittekkään----No nyt me kuitenkin ollaan yhteydessä taas omalla tavallamme ja pikku täti luulee olevansa nerokas luullessaan lopettavansa meidän ystävyyden. Ei ole helppoa olla se nainen jolla mustasukkaisuus vie toisen elämästä ystävät. Ihan niin Pohjoisesta. Kiitos Nadja soitostasi, epäilinkin sitä mitä sanoit.

2

219

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marikan sisar

      Ei ole ensinmmäinen ihminen jonka silmille tämä nainen on hyppinyt mustasukkaisuuksissaan , hänen edesmennyt ns anoppi jo puhui siitä eläessään ja soitteli kaikille nais tutuille että tietäkää ettäö se on hullun mustasukkainen ja epäluuloinen henkilö. Joten tidossa on.

    • kepa555

      Joka ottaa vallan toisen elämästä ja ystävistä ei varmaan ole täysillä matkassa.
      Kuten tämä ihminen on tehnyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      202
      6963
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      59
      4612
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      35
      4105
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      70
      3209
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1945
    6. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1686
    7. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      17
      1660
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      40
      1563
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      34
      1439
    10. Haluaisitko enemmän ?

      Haluaisitko enemmän kuin ystävyyden ? M-N
      Ikävä
      143
      1227
    Aihe