AIRI PÄÄTTI

kaunis ystävyys kest

Ihan olen minäkin saanut kokea mitä turha mustasukkaisuus on, lapsellinen ihminen jota vissiin vanhuuden höperyys haittaa, pisti poikki yli neljäkymmentä vuotta vanhan ystävyyden vaan sillä että olisi pitänyt käyttäytyä juuri HÄNEN sääntöjensä mukaisesti. Ihminen joka on joikkannu elämänsä omissa mielikuvitus maailmoissaan on tehokas vaikuttamaan muiden asioihin. Ja ystäväni sitten soitti jälkeen päin ja yritti puolustella että ämmä on kauheen mustasukkainen ja ilkeä, kysyin miksi olet sitten hänen kanssaan, siihen vastaus----En tiedä ittekkään----No nyt me kuitenkin ollaan yhteydessä taas omalla tavallamme ja pikku täti luulee olevansa nerokas luullessaan lopettavansa meidän ystävyyden. Ei ole helppoa olla se nainen jolla mustasukkaisuus vie toisen elämästä ystävät. Ihan niin Pohjoisesta. Kiitos Nadja soitostasi, epäilinkin sitä mitä sanoit.

2

252

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • marikan sisar

      Ei ole ensinmmäinen ihminen jonka silmille tämä nainen on hyppinyt mustasukkaisuuksissaan , hänen edesmennyt ns anoppi jo puhui siitä eläessään ja soitteli kaikille nais tutuille että tietäkää ettäö se on hullun mustasukkainen ja epäluuloinen henkilö. Joten tidossa on.

    • kepa555

      Joka ottaa vallan toisen elämästä ja ystävistä ei varmaan ole täysillä matkassa.
      Kuten tämä ihminen on tehnyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      109
      2260
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      70
      882
    4. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      22
      862
    5. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      48
      835
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      548
      781
    7. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      80
      697
    8. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      660
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      600
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe