Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Loton ennätysrivi oikein vain yhdellä (18:55)

Tänään selvisi, että 200 vuoden ansiotulot menivät yhdellä arpajaisella Forssaan. Onnittelut!
8138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

jos sitten yleensä oikeasti kukaan pelaaja edes sai tuota voittoa. On kyllä epäilyttävää kaikki rahapelit.

Äänestä

Niinpäniin. Voitot menevät aina jonnekin ypäjänniemelle, kalajoelle tai muualle takahikiälle..

Rahapelit siitä jännittävä tuote, että aina voi vedota yksityisyyteen tuotteen ''myymisen'' jälkeen - eikä koskaan todistettavasti tuoda esiin - todellista voittajaa. Ja näin voi periaatteessa pyörittää pisnestä, jolloin kaikki tuotot ohjataan itseasiassa (pikkuvoittoja lukuunottamatta, joista kaikillaa tuttavillani on vain kokemusta - en tunne ainuttakaan lottomiljonääriä, vaikka heitä pitäisi olla tuhansia) ''haamupelaajille'' - en usko itsekään rahapeleihin enää lainkaan.

Silmät aukenevat yhdellä jos toisella.
Kuka korvaa huijauksen...

Äänestä

Siis eikö Lottoa voi vielä pelata kello 21:00 asti vai miksi tuossa on 18:55?

Äänestä
  • "Viikko 21
    1 100 000*.
    Pelaaminen päättyy la 28.5. klo 20.30"

    melkein kuitenkin, omituinen "uutisotsikot"

    Äänestä

Loistava tuote rahapelit.
Pelaajat itse muodostavat ''tuotteen'' rahoillaan.

Rahanjakotilaisuus on salainen. Kuka voittaa, josko kukaan voittaa.
Rahalla saa ja hevosella pääsee - vaikka millaisen puhalluksen.

Näennäinen valvontajärjestelmä. Valtio myöntää itselleen rahaa.
Superpalkkiot. Hiljaa pysyy jokainen, jos tarpeeksi maksetaan.

Näyttävät mainokset lottomiljonääreistä. Kaikki kerralla tämän vuoden aikana.
Epäilyksen reiän täyttämistä. Jättipotteja. Veikkauskortilla sitä ja tätä.

Koittakaa nyt miettiä.
Rahaa suomalaiseen urheiluun ja kulttuuriin.

Eikö voisi reilusti perustaa järjestön johon voi ihan vapaasti ilman pelivottojen luomaa harhaa lahjoittaa miljoonia tilille.

Äänestä

Riippuu tuloista :D Suomi-loton voitot ovat vielä kovin pieniä, joten todella kiva, ettei hajonnut!

Tuolla voitolla saa järkevästi sijoittaen noin 200 000€:n vuositulot. Eli et ole rikkas, mutta suomalaisittain hyvätuloinen.

Onnea voittajalle!

Äänestä
  • Totta tosiaan, koska varakkain 1 % omaa 120 000 € vuositulot niin noilla tuloilla pääsee ylimmän desiilin desiilin desiiliin eli noin 5 000 suurituloisimman joukkoon.

    Äänestä

  • TOP 5000 tuloihin kirjoitti:

    Totta tosiaan, koska varakkain 1 % omaa 120 000 € vuositulot niin noilla tuloilla pääsee ylimmän desiilin desiilin desiiliin eli noin 5 000 suurituloisimman joukkoon.

    Osoittaa lähinnä, kuinka huonosti palkattuja hyvin koulutetut suomalaiset ovat! Suomi on muuttunut sosiaalipummien paratiisiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Uutisotsikot kirjoitti:

Tänään selvisi, että 200 vuoden ansiotulot menivät yhdellä arpajaisella Forssaan. Onnittelut!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu