Haluaisin oppia runkkaamaan miestä oikein. Kuinka kovin pitää kädellä puristaa, ja puristetaanko koko varren ympäriltä, vai vaan sivuista, tai siis mistä kohtaa kun ei oikeen voima riitä edes. Eli siitä ylhäältä ja alhaalta, vai sivuilta :D
Yleensä mies jatkaessaan tai auttaessaan puristaa paljon kovemmin kuin minä.. ELi saako heti alussa puristaa nyrkillään niin kovin kuin lähtee, itse en ymmärrä..
Ja minkälainen on paras rytmi. EN saa ikinä omilla käsillä miestä laukeamaan. Pornoleffoissakin naiset hitaasti ja hellästi vaan runkkailevat miehiä... SIlti mies itse vetelee hirveällä vauhdilla itse että saa tulemaan.. ja mitä niillä kiveksillä tehdään.. vaikea keskittyä niihin samalla kun ei mies näytä mitenkään edes reagoivan..
niin ja vedetäänkö sitä kättä sitten ihan juureen asti vai vain muutama sentti.. ja onko se käsi edes nyrkissä vai runkataanko pelkillä sormilla..
Olen kyllä kysynyt miehiltä itseltään, mutta eivät osaa vastata, mumisevat vain..
Yleensä mies jatkaessaan tai auttaessaan puristaa paljon kovemmin kuin minä.. ELi saako heti alussa puristaa nyrkillään niin kovin kuin lähtee, itse en ymmärrä..
Ja minkälainen on paras rytmi. EN saa ikinä omilla käsillä miestä laukeamaan. Pornoleffoissakin naiset hitaasti ja hellästi vaan runkkailevat miehiä... SIlti mies itse vetelee hirveällä vauhdilla itse että saa tulemaan.. ja mitä niillä kiveksillä tehdään.. vaikea keskittyä niihin samalla kun ei mies näytä mitenkään edes reagoivan..
niin ja vedetäänkö sitä kättä sitten ihan juureen asti vai vain muutama sentti.. ja onko se käsi edes nyrkissä vai runkataanko pelkillä sormilla..
Olen kyllä kysynyt miehiltä itseltään, mutta eivät osaa vastata, mumisevat vain..
Vastaukset 36
Vanhimmat
Ne mumisee vain koska haluavat päästä sun jalkojen väliin. ;) Toinen syy voi olla ettei ole uskoa koko hommaan, itse en ainakaan ole ikinä kokenut erityisen hyvää käsikäsittely keneltäkään partnereistani. En tiedä johtuuko vaan kyseisistä henkilöistä vai mistä. Joka tapauksessa..
Terska (peniksen pää) on herkkä, älä purista sitä täysiä. Pääasiassa mitä enemmän sitä ärsyttää sen nopeammin saa laukeamaan, mutta liian nopea voi olla vähän "hätäinen". Sen tarkemmin en osaa neuvoa rytmin kanssa, tarkkaile kumppaniasi.
Myös kivekset ovat herkät ja vaativat hellyyttä. Niitä voi kevyesti hieroa tai imeä tai jotain.
Muualta voit puristaa kovaa.
Thaihieroja osasi hyvin Forssan Viksbergissä Siurilankadulla, mutta se taisi juuri näinä päivinä vaihtaa paikkakuntaa ...
Sellainen tappotasainen suorituspaineinen runkkurytmi on kaikista pahinta. Älä ajattele asiaa niin, että tahdot saada toisen laukeamaan vaan ajattele asiaa niin, että tahdot saada sen nauttimaan. Olennaista kun ei ole se orgasmi vaan matka sinne.
Suosittelen lämpimästi, että otat vaikka rypsiöljyä, liukkaria, hierontaöljyä tms. ja teet kullista ja kädestä ensin mahdollisimman liukkaan. Alat kiusoittelemaan vaikka yhdellä sormella terskaa, sitten pikkuhiljaa hellästi alat vetelemään esinahkaa edes takas ja mitä enemmän vastapuoli näyttää huutavan, sitä kovempaa jatkat ja puristat lujempaa.
Runkkaaminen ei ole niinkään tekniikkalaji. Seuraile sitä, miten vastapuoli reagoi ja toimi sen mukaan.
Täällä myös yksi nainen miettiny IHAN samoja juttuja! Miun ukko pyytää aina vain hipelöimään, silittelee ja sillain penistä, on kuulemma kiva. Mutta sitten se itse kuitenkin vetää hirveetä tahtia oman käden kautta.. mm hhppfff. Tuleehan siin sellanen olo, että mie oon huono, kun vastaus on aina, että ei tuo riitä orgasmiin asti.
Nainen ei osaa runkata miestä. Mies osaa, yleensä. Nainen vois keskittyä vaan ihan siihen oman pillunsa hiplaamiseen ja tildojen käyttöön.
No jos nainen ei kelpaa nii pyydä miestä suo runkkaa jos se osaa kerta nii hyvin. Oon nainen ja poikakaveri kehunu kuinka hyvin osaan kalua hyväillä sekä suullani että käsillä.
Ei naisen tartte osaakaan runkata niinkuin mies itse sen tekee,mies osaa tietenkin itse määrää tahdin ja kovuuden aivojen ja mulkun yhteistyöllä,tähän ei nainen pysty millään konstilla,sillon ku nainen runkkaa miestä on vain tyydyttävä siihen mitä saa useimmiten saa kyllä hyvää hoitoa se on vain hiukan erilaista kuin mies itse tekee,tässä parasta on jo pelkkä naisen kyrvän koskettelu jo se että nainen kietoo kätensä kullin varteen on ihan mahtava tunne on todella ihme tunne kun vieras käsi pitää kyrvästä kiinni ja vielä unelmiesi naisen hento käsi,tätä ei naiset ehkä tajua,ei ole niin tärkeä että vatkaat samallai ku mies itseään rynkyttää,tuo hirveä tahti johtuu vaan valtavasta kiihkosta ja siitä että mies haluaa nopeasti eroon painavasta lastistaan minkä aivotkin haluaa jo ruiskauttaa,siitä se rynkytys tulee
purista ala osasta kovemmin ja ylä osasta hellemmin ja sylki auttaa kivasti jos sun miehel ei oo mitään sitä vastaan... liukastaa kivasti. Näin ainakin itellä toimii hyvin.
Käytä hyvää laadukasta mieluiten lämmittävää liukastetta ( öljyä) tekee hyvän vaikutuksen mieheen.
Hienoa että haluat oppia. Vaihtele rytmiä, pidä luovia taukoja. Kosketa välillä oikein hellästi ja joskus kokeiluluontoisesti lyhyitä kovempia rytmikkäitä sarjoja, sitten taas taukoja. Jos mies pitää seksivaatteista, käytä ihmeessä. Ojentele jalkasi niin että hän näkee sen runkkauksen aikana. Tarkaile hänen reaktioita. kun huomaat että jokin toimii, älä heti anna kaikkea. Viivyttele ja anna hyvä pieninä palasina. Ja sitten kun olet aivan varma että hän on loppumetreillä. Kaikki peliin! Anna mennä täysilllä todella kovaa ja rytmillisesti.
Vaihda 3 -4 tyylin välillä säännöllisti vaikka 2 minuuttia kutakin tyyliä.
Voit kehittää aivan oman tyylisi. Yks hyvä on vetää nahka niin alas, kun vaan
tulee pietäen sen pohjassa. Toisella kädellä pyörittelee mutterin alareunaa varovasti. Ja hyvää tekee ..
hmm...voit harjoitella minulla :)
itel kans miettiny samaa, ihan yhen käden sormilla on laskettavissa ne kerrat ku oon saanu (jaksanu yrittämäl yrittää) mieheni tulemaan käsin mut sit jos mies auttaa vähän lopussa omal kädel nii helpommin.. toisaalt tos kyl on varmaa aika paljon myös kyse siitä et jos panee useemmin ku kerran pari viikos nii lähtee kyl vaikeemmin muutenki ku joltain joka on ollu tyyliin puol vuotta vailla naisen kosketusta.. omat kokemukset lähinnä perustuu pitkähköön/pitkähköihin (tällä hetkellä seurustellu reilu 4 vuotta) parisuhteisiin jossa seksiä on kokoajan ollu riittävästi. pakko viel lisätä et myös silloin jos otan suihin nii saan miehen kyl ihan lähelle mut usein just siin rajalla mies yrittää painaa itteensä syvemmälle kurkkuun ja liian nopeesti nii ettei siit oo sit enää mulle mitään iloa tai sit jos hän ei pääse tollai omaan tahtiin "auttaa" nii sit ei välttämättä tuu ollenkaa, mut ei kyl kovin usein oo jääny leikit kokonaa tollasten takii kesken, vika on vissii enemmän omassa mielessä ku rupee vertaa omaa toimintaansa siihen miten mies ite hoitaa ittensä, kuhan näkee et toinen nauttii siitä mitä tekee ja must yks iha hyvä keino on joskus pitää sellasii harjottelusessioita et ei nyt tavotella laukeemist mut kysellää et miten tuntuu hyvältä.. ja viel jos aattelen et kumpi hyvän harjottelunkaa jälkee käsittelee mua paremmin runkates nii kyl sanoisin et se on (ainaki naiselle, uskoisin et useille miehilleki) sen verta tarkkaa touhua et ite sen parhaiten tietää aina et mikä just sillä hetkellä tuntuu hyvälle.
jaa nii ja luulenpa ettei mitää yleispätevää ohjetta tohon ky löydy, vähän sama ku kysyis et mistä ruoasta miehet yleensä pitää nii kyl ne pitää..
Aiheesta viidenteen... onko sillä naisten mielestä mitään merkitystä, kuinka paljon/voimakkaasti mieheltä tulee spermaa esim. käsillä tyydyttämisen tai suuseksin lopuksi? Onko voimakas roiskaus jollakin tapaa seksikästä vai pelkkä yökötys? Jos sitä ei siis mene kasvoille tai hiuksille.
ei oo ainakaa itelle paljon merkitystä, jos johonki suuntaan nii enempi parempi :) ainoo vaan et en oikee vielkää tykkää sitä niellä, nii et silloin jos ollaa suuhun tulossa (harvoin kyl ees annan) mut silloin en toivos mitää hirveetä lastia..
terska esiin ja kynnellä alapuolelta ~frenulum~ pikkasen kutittelee "tulehan tänne pikku meisseli" - pää hajoais mielihyvästä
Moi Oon 40v vaalea mies kotkasta.voisin opettaa sulle erilaisia tekniikoita.
en tiedä mitä muut miehet pitävät mutta mitä itse olen todennut hyväksi
40v aikana.olen tosin jo varattu mut eiköhän aikaa sillekin löydy.edellyttää
kylläkin ettet asu h....... kaukana olen siis kymenlaaksosta.tämä pitää opettaa
kädestä pitäen.ja en ole hiljainen vaan näytän eri tekniikoita siis itse teen
ja sitten sinä teet perässä.ja mitään sitoutumisia on turha yrittää.eräs
nuori tyttö jonka tapasin kerran(19v)teki sen täydellisen oikein.sen kun tekee
oikein niin silloin se ei veltostu edes enää edes einiinviriilillä miehellä.
laitan tässä sähköpostia jos penisharjoittelu olisi sinulle sopiva tapa.
tietysti jos olet estynyt/tai muuten siveellinen niin unohdetaan.olen mukava
miellyttävä kiltti mies.anyway tässä s-postini jos kiinnostaa [email protected]
http://xhamster.com/movies/838695/she_watches_it_cum_wow.html
uuh..miten ihanasti hän katsoo!
mailiosoite, niin saat harjoitus"kalun" itsellesi.
Ethän pahastu, kun roiskin viikkojen spermalastin naamallesi
ja vaatteillesi XD
Eihän kätesi kipeydy puolenkaan tunnin veivaamisen jälkeen XD
Siihen ei ole varsinaisesti olemasa "käyttöohjetta" ja eri miehet nautti hieman erilaisesta kosketuksesta ja hyväilystä ja sekin vaihtelee fiiliksien mukaan.
Ehkäpä yksinkertaisin asia on itse nauttia partnerin sauvasta, tuttustua siihen, olla utelias ja saada itse nautintoa antamastaan hyväilystä. Mikäli nainen nauttii tekemästään ja hyväilee aivan spontaanisti eri tavoin, hyväile kuin aikaa olisi loputomasti, niin se on myös aistitavisa tuosta kosketuksesta. Otetta ja sen lujuutta voi vaihdella, samoin vetojen syvyttä ( tulee varoa vetämästä tiukalla pristuksella lian alas silloin kun ote on varren yläosasta, on hyvin kivuliasta pikkujänteen liika kiristys, kevyt ok jolloin ote alempaa, herkkä nainen voi aistia sen itsekin ), vaihtaa otetta, käyttää molempia käsiä, hyväillä myös välilihaa ja hellästi ottaa kämmeniin palit, hyväillä reisien yläosaa, vatsaa, pakaroita asennosta riippuen ja jos mies tykää niin kiihotuksen kasvaessa hyväillä myös anuksen ympäristöä tai työntää yhden sormen huulille, kevyesti siään ensimmäiseen niveleen saakka jne.
Hyvän tunneälyn ja herkkyyden omaava ja tekemästään nauttivan naisen hyväily on aina erityisen nautinnollista, hän osaa mukautua miehen reaktiiihin ja monesti on erityisen tehokasta jos nainen etenee hyväilyssä hivenen hitaamin kuin miehen kiihotuksen taso, viivyttää hienokseltaa, kiihdyttää hieman nousten miehen kiihotuksen ja nautinnon tasolle ja jälleen keventää hienokseltaan, ikäänkuin surffailee miehen nautinnon aallolla ja pitkittää sitä kunnen mies "ei enää kesktä", vaan purkautuu suurella nautinnolla. Tulee edetä kuin aika ei olisi rajana, vaan itse nautinto ajattomana.
Mekaaninen, tekinnen, tunneköyhä ja tavoitteeseen pyrkivä kosketus on tehokas turn - off.
Liukuvoiteen kanssa kun runkkaa niin kannattaa keskittyä terskaan eli siihen kaikista tuntoherkimpään alueeseen. Toisella kädellä voi samalla hieroa palleja.
Olen ollut vanhemman naisen kanssa, alussa kännissä vain työnsi kätensä muniin. Nykyään pitää olla alasti kun runkkaa. Olen tottunut kun kummolla puristelee ja runkkaa niin kauan kun tulee. Kun saa uudestaa seisoo haluu välilä naida kulliani vaikka on vanhempi mamma. On semmonen (domina?) kun innostuu hieromaan ettei lopeta vaikka valitan.
Jos toi eki on tosi niin on härski vanha akka vaan omia haluja tyydyttää.
se on tietty se
Joku tuossa sanoi että naiset ei osaa runkata, voi pojat kyllä täytyy sanoa että parhaat käteenvedot olen saannut noilla thaikku hierojilla. Ymmärettävästi koska kun ne on rahansa siitä hommasta käsiinsä saanneet niin nille on tärkeintä saada poka mahdollisimman nopeasti laukeamaan ja pois liikkeestä joten monilla on kyllä taito todella hyvin hyppysissä.
Parhaat mitä oon saannut on olleet silleen että tulevat jalkojen väliin vastapuolelle polvilleen ja levittävät minun jalkani makaamaan omille reisilleen ja sitten liukkaria paikkoihin ja hyvin viettelevästi alkavat kaksin käsin hyväilemaan ja runkkaamaan välillä palleja kutitellen, ei kauaa kestä.
Purista kovaa ja kunnolla, runkkaa ihan tyveen asti. Voit puristaa mulkkua tyvestä kovaa ja runkata toisella kädellä koko pituudelta. Rasvan, syljen tai öljyn käyttäminen autaa, liukuu paremmin. Kiveksistä puristeleminen autaa tai työnnä rasvattu sormi pyllyyn, monesti lentää nopeesti kun saa sormen peppuunsa. Käytä koko nyrkkiä runkkaamiseen, ei pelkkiä sormia. Myös tuhmien puhuminen runkatessa kovettaa kalun kovaksi ja sitten tyhjenee vaikka rinnoille tai naamalle lasti lämmintä spermaa. Onnea opetteluun, saisinpa olla oppilaasi ;-)
itse en pidä tuosta liukumisesta,eri asia on tietysti jos upotat kyrpäsi pilluun
tykkään kunnon tukevasta puristusotteesta ts.kalun nahkan päällä ei liu-u mikään,varsinkin terskan päältä ees taas esinahkaa sormenpäillä runkattaessa on parempi kun kulli on kuiva jotta saa kunnon puristavan otteen..tuntuu siis paremmalta ja siemen syöksy/orkku tulee rajummin
Ota kouraan, paina peukalolla terskan tyvestä. anna olla esinahka välissä, eikä mitään hullua rynkytystä, joka voi sattua. Kerran on muijani saanut mulle runkkaamalla orkun ja se oli sillon peukalolla hinkkaamista. se oli mahtava orkku.
En usko että tulet sitä ikinä oppimaan. Itsekkään en osaa runkata kuin vasurilla.
Terskan pää on hyvä merkki siitä milloin teet homman oikein,eli kun terskan pää on ihan täydessä turpeudessaan niin se on merkki siitä että puristat oikealla tavalla, mutta niinku sanoin, et sä siihen pysty, se ei onnistu jostain sivulta käsin todellakaan.
Voi voi... ettekö te nyt osaa neuvoa...!
Tee tyttö näin tai tytöt.
Jos miehesi runkkaa oikealla kädellä, niin käy makaamaan miehesi viereen oikealle puolelle. Sen jälkeen otat miehesi kullista kiinni vasemmalla kädellä, ja käsket miehesi ottamaan sinua tuon käden ranteesta, ja ei kun menoksi. Miehesi määrää tahdin ja sinä puristusvoiman.
Ranteeseesi jää muistijälki oikeasta rytmistä muutaman kerran jälkeen.
Sen jälkeen osaat tehdä sen itsekin.
Tärkeäähän tuossa miehen runkkaamisessa on se, että ulkopuolisen avustajan sormet tulevat kullille samoin päin, kuin kullin omistajankin sormet. Kulli on kuin vanha koira, ei se opi uusia otteita.
Edelliseen tuli virhe.
Tartut tietysti miehesi kullista oikealla kädelläsi. Silloin sormesi ovat samoin päin, kuin on kun yksinäänkin runkkaa.
jos haluat tulla runkkamaan minulla 23cm kulli
rohkeasti saunakaverianne runkkaamaan kalunne tyhjäksi,
älkää vierastako myöskään "kakkoseen" työntymistä :D
LOL! Lisää löylyä XD
Haaveilet vaan mutta ei sussa ole miestä kun tosipaikka tulee:)
HEI ALOITTAJA; nimim. hihihi!
ja tietysti muutkin naiset, jos jota kuta kiinnostaa:
Jos haluat harjoitella lisää, niin ota yhteyttä: toimin mielelläni ”tuutorinasi”.
Saat vapaasti opiskella kanssani erilaisia tekniikoita, nopeuksia ym niin paljon kuin haluat ja opastan sinua aina tarvittaessa, vaikkapa ihan ”kädestä (sinun) pitäen”.
Voitaisiin mennä esim. risteilylle, hotelliin tm, tai voin myös tulla luoksesi jos niin toivot. Jos haluat esim. videoida samalla, sekin sopii.
Kts. ilmoitukseni Seksitreffeillä:
http://www.seksitreffit.fi/treffit/detail.php?siteid=595698
Soita tai lähetä mailia jos haluat paljon käytännön harjoitusta:
[email protected]
044-951 9049 iltaisin
T. Rami, Espoo
Vastaus on tässä videossa. Jos et jaksa katsoa kokonaan, niin se on siellä loppuluolella.
http://www.youtube.com/watch?v=-FgE6L2fwT4