Julkisen puolen palkkojen yletön nosto joudutaan maksamaan yksityisen alan verorasitetta nostamalla, on kuin aikoinaan D- vitamiinin käyttö vientiteollisuudelle, paperimiehet jyllää muut maksaa.
Kotimaassa on 8 miljardin vaje budjetissa, sitä ollaan täyttämässä verorasitetta koventamalla.
Julkisen alan ylisuuret palkankorotukset parin viimevuoden aikana on se suurin syy tuohon vajeeseen ja se on totta!
Palkat nousseet julkisella puolella viimeaikana yli 15% joka tarkoittaa yli 4 miljardin lisäkuluja julkiselle puolelle.
Kannattais palauttaa palkat takaisin siihen pisteeseen jonka kansakunta kestää!
Tällä menolla ollaan itse kohta Kreikan ja Portugalin kanssa käsi ojossa. Vielä ollaan itse oltu vaatimassa näiltä valtioilta virkamiesten palkkojen alentamista ja itse eletään kuin PELLOSSA! PERKELE kyllä on Persuille töitä!
niin kuin ennen
perperper
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1512496Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637