Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miehen orgasmi ?

Voiko mies saada orgasmin ilman siemensyöksyä ?
8924
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

periaatteessa voi saada,orgasmi miehellä on voimakkaat sykäyksittäin tapahtuvat lihas supistukset kalussa ja lantion lihaksissa joiden tehtävä on kuljettaa siemenneste eteenpäin tähän liittyy voimakas hyvän olon tunne plus terskan ns.orgasmirauhasten "kihelmöinti",nämä kaikki voi tapahtua myös ilman nestettä,ts periaatteessa toiminnallinen siemensyöksy reaktio ei vaadi siemennestettä tullakseen vaan se autonominen myös ilman nestettä,mutta ainahan sitä vähän pitäis tulla vaikkakin jos mies ejakuloi useita kertoja päivässä niin kyllä se aika vähästä se tuleminen silloin pikku tippa ehkä,olen ite runkannu joskus neljä kertaa huvikseen vika kerralla ei montaa tippaa tullu,sen sijaan jo kolmen päivän selibaatti tuotti niin paljon spermaa että oli lattialla iso lammikko ja seinässä valu spermavana

Äänestä

Voi, tottakai. Kyseessä on silloin ns kuiva orgasmi. Aiheesta löytyy esimerkiksi netistä iso läjä tietoa ja eri metodeja siihen pääsemiseen.

Äänestä

Kyllä voi. Eikä spermaa tule juuri nimeksikään. Hiukan kirkasta, tai sameaa nestettä. Itse olen kokenut muutaman kerran, ilman koskematta tai tyydyttämättä itseä. Tämä on tapahtunut hierojalla. Olen makulla mahallaan, hieroja hieroo pakaroita ja sisäreisiä. Tietysti liike saa pepun liikkumaan ja siten penis saa myös hierontaa. Tulee valtavan hieno tunne. Syke ja nytkyminen lähtee jostakin sisältä, ihan selkärangasta asti. Taivaallinen tunne, kun ei kukaan koske penistä. Tuntuu kuin varpaista lähtisi kynnet. Erikoista vielä että penis ei tarvitse olla täydessä erektiossa, kumminkin kiihottuneessa tilassa. Eka kerran tämän saatuani, vähän nolotti huomasiko hieroja. En tiedä, ei puhuttu, mutta kyllä hän meni hiljaiseksi. Tämän jälkeen aina ennen hierojalle menoa olen tyydyttänyt itseni. Silti tämä on tapahtunut. Hierojani on nainen, en tykkää käydä mieshierojalla. Nautinto sekin kun nainen hieroo koko kehoa.

Äänestä

Kyllä o:n voi saada ilman siemensyöksyä ja Siemensyöksyn voi saada ilman o:ta / hyvän olon tunnetta.

Äänestä

Uskon, että orgasmi on Jumalan luomistyötä ja mahtava voima...kuin salamavalo laukeaisi!

Äänestä

Itselläni yhdyntä voi kestää vaimon kanssa useita tunteja ja sen aikana voin saada siemensyöksyn/pikku orgasmin jopa 10 kertaa ennen varsinaista laukeamista. Suosittelen kokeilemaan/opettelemaan.

Äänestä

voiko nainen tulla raskaaksi jos harrastaa seksiä ilman kumia mutta mies ei saa orgasmia yhdynnän aikana?

Äänestä
  • Kyllä voi tulla ... Ei se suurin mahdollisuus mutta mahdollisuus kuitenkin. Ei kannata riskeerata. Touhutippojen mukana voi hyvinkin tulla sitä oikeaa voimatavaraakin pieniä määriä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tu Le Va kirjoitti:

Voiko mies saada orgasmin ilman siemensyöksyä ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu