Nyt loppui Siltavuoren herjaaminen!

Palstalla on useita eri nimimerkeillä kirjoitettuja viestejä, joissa herjataan Siltavuorta.

Siltavuori on tekonsa tehnyt ja sen rangaistuksellaan sovittanut. Hän on kuin kuka tahansa meistä.

Alan nyt tulostamaan talteen noita herjoja. Rikosilmoitus lähtee. Käräjäoikeudessa tavataan!
9162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ootko ees nolo? xD

Äänestä

Sellaista rangaistusta ei olekaan, millä sovittaisi tekonsa! No, ehkä viimeisellä tuomiolla sitten, kukin saa ansionsa mukaan.....

Äänestä

Voisitteko ystävällisesti kertoa, mikä on tämän Siltavuoren etunimi tai mitkä ovat hänen etunimensä. Muuten emme mitenkään voi tietää, kenestä Siltavuoresta on kysymys.

Äänestä

Luulisi asianajajan tietävän, että kunnianloukkaus on asianomistajarikos, eli et voi tehdä toisen puolesta rikosilmoitusta.

Äänestä

Minä kyllä tiedän miten kunnianloukkauksesta kitistään ja valitetaan pollareille. Sitähän minä harrastan. Vituttaa vaan se kun ei minulla ole kuulema kunniaa mitä loukata, Saatanan syyttelylaitos nauroi minulle. Hävetti niin vitusti että piti jättää Espoon spurgut ja muuttaa kaauuuuaas Hämeeseen.

Äänestä

Turpaskii Lässyttäjä-Hessu!

Äänestä

En tiennyt että on noin sujava puhumaan.

Kun 1980-luvun lopulla? kävi meillä kylässä, oli puhemies
mukana, ja Jammu vain muistaakseni etupäässä jotenkin
hymyili ja kirahteli.

Isä käski meidät lapset neuvottelun ajaksi saliin ja Jammu
puhemiehineen jäi tupaan.

Tarvitsivat ison summan lainaksi, muistaakseni 20.000mk

Oli saanut jostain Kirkkonummelta? tai jostain maapaikan
perinnöksi ja asianajaja oli ilmoittanut että maksaa sen
20.000 että hoitaa paperiasiat.

No, isä tietysti lainasi rahat ja aika pian, samana kesänä
toi puhemies muistaakseni 25.000mk takaisin
( antoi 5000mk korkoa )

Reilu kaveri kaikienkaikkiaan, vaikka oli kovasti kokenut kovia
vankilassa, isön kertoman mukaan.

Meistä lapsista tykkäsi kait niin paljon, ettei saanut meidän
aikana sanaa suustaan.

Jalat vaan vispasi päydän alla, kun oli sillai innoissaan

Lyhyt sääret sillä oli, kun ei jalkaterät ulottunu lattiaan,
kun kurkistin pöydän alle.

Isä jostain syystä tunsi paljon ihmisiä, niin vaaleita kun
tummia.

Äänestä

"Hän on kuin kuka tahansa meistä."

Väärin. Hän ei tule enää koskaan olemaan kuin kuka tahansa meistä. Kuka tahansa meistä ei ole murhannut kahta ihmistä plus muut synnit päälle.

Aloittaja on pelkkä provo. Jos tässä maassa tehtailtaisiin rikosilmoituksia kaikenkarvaisista nettikirjoituksista niin poliisi ei ehtisi muuta tekemäänkään kuin niitä vastaanottamaan. :D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-Asianajaja- kirjoitti:

Palstalla on useita eri nimimerkeillä kirjoitettuja viestejä, joissa herjataan Siltavuorta.

Siltavuori on tekonsa tehnyt ja sen rangaistuksellaan sovittanut. Hän on kuin kuka tahansa meistä.

Alan nyt tulostamaan talteen noita herjoja. Rikosilmoitus lähtee. Käräjäoikeudessa tavataan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu