ITALIA KAATUU SEURAAVAKSI

http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/index.htm

Profetioita 2 -osioon Anne Lindellin uni elokuussa 1997

Kreikassa paljastuu pahoja väärinkäytöksiä, jotka johtavat Kreikan valtion ja kansan suuriin kärsimyksiin, ja perässä tulevat seuraavassa järjestyksessä vuoden 2011 kesästä lähtien Portugali, Espanja ja Italia.
17237
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Näin varmasti käy, mutta odotetaan tuota Espanjan kaatumisen virallistamista ensin!

Äänestä

Siis vedonlyönnissä toisena.

Äänestä

Hah, kyllä nyt euro-idiootteja harmittaa!

Äänestä

Veikkaisin, että EU:n ytimestä Belgiasta, löytyy myös todellinen pommi. Maassa ei ole edes hallitusta ja maa elää täysin EU:n byrokratian turvin. Todellisuudessa näitä ongelma maita alkaa olla jo niin paljon, että kohta petää Kataisen niskalenkki ja pahasti.

Äänestä

Mikset julkaissut uniasi jo vuonna 1997 eikä vasta nyt 14 vuotta myöhässä? Minäkin näin unta Japanin maanjäristyksestä ja Islannin tuhkapilvestä. Mitäs siihen sanot?

Äänestä
  • Anne Lindell näki unet v. 1997 ja on julkaissut niitä aikaisemminkin. Anne Lindell kirjoitti minulle lähettämässään alkupuheessa mm. seuraavasti:

    "Olen aikaisemmin julkaissut pienen otteen tästä enneunestani Helsingin Sanomien mielipidesivuilla, kahdestikin, mutta eri vuosina, ja nyt aivan äskettäin julkaisin otteen blogissani, koska nyt eletään parhaillaan tätä enneuneni aikaa. Se seikka, että asiat Euroopassa ja maailmalla ovat menneet niin kuin ovat menneet, palautti mieleeni nyt taasen ja jälleen kerran tämän enneuneni vuodelta 1997 ja minusta tuntui tärkeältä laittaa se tännekin."

    Laitoin tämän Annen unen omille sivuilleni 23.5.2011. Nimimerkki KIIRE- toi sen sitten tänne.

    Äänestä

Luottolaitos alensi Italian luokitusta. Otettaisiinko lisää velkaa, että voimme maksaa karvajalkaiset ystävämme kuiville?

Euroopan mitassa ovat vallassa tai valtaan astumassa eri nimiset tottelevaiset BURLA-SKONIT!

Äänestä

mina italiapoika tehda teilla pimeäpizza sina suomipoika anta meille laina.

Äänestä

Minä näin unta että olen hullujen apinoiden planeettala ja minäkin olin hullu apina.Unessa suuri apina sanoi mulle että:"Tulee suuri sota jossa apinat taistelevat ja elitisti apinat nauravat heidän tyhmyydelle".

Äänestä
  • Rahaahan se vaan on sitä voi tehdä lisää.

    Äänestä

Hah, Italiassa rikollinen SIKA omistaa puolet kaikesta, ja määrää lait sen mukaan kuin itselle on parasta. Ja EU:n johto toimii kuten Berluscon. Rikkoo omia lakejaan ja varastaa korruptiopoliitikkojen avustuksella kansalaisiltaan oman mafiaeliittinsä rikkauksien kartuttamiseksi. Ei voi mennä pitkään, kun romahtaa, ja laajasti. Kun nyt vallalla oleva äärimmäinen lisääntyvä röyhkeys ja rosvoaminen saa lopulta sadat miljoonat rikosten uhrit liikkeelle, niin mellakoita, sisällissotia, terroria ja mm. tapettuja poliitikkoja on riittämiin... Näin on eri kansakuntien historioissa aina käynyt uudeleen ja uudelleen, ja näin tulee jatkumaan. Ihminen on edelleen yhtä ahne ja itsekäs kuin esim. tuhat vuotta sitten. Nykykehityksen valossa arvioiden olisi ihme, jos yksi maamme historian pahimmista talousrikollisista, J Katainen kuolisi vasta vanhuuteen...

Äänestä

Ihminen ei koskaan pysty parempaan. Eikö olisi jo aika myöntää oma eläimellisyys kun laittaa sitä jonkun "perisynnin" piikkiin. Mitä enemmän olen ihmisiä seurannut ja itseäni. Niin en voi välttyä ajatukselta että eikö me voitais ollakin jotain eläimiä. Muka sivistyneitä ja joilla muka on hienoja tapoja ja etikettejä.

Äänestä

juu, poliitikkoja makaa tien täydeltä, ladotaan kasaan kuin juutalaiset, hampaat ja korut viedään...

Äänestä

Pankkiiri ja politiikko ne yhteen sopii tuloksena=kusetettu kansa ja velkainen maa.

Äänestä

mihinkäs se Irlanti unesta unhoittui :P

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


KIIRE- kirjoitti:

http://www.kolumbus.fi/jouko.piho/index.htm

Profetioita 2 -osioon Anne Lindellin uni elokuussa 1997

Kreikassa paljastuu pahoja väärinkäytöksiä, jotka johtavat Kreikan valtion ja kansan suuriin kärsimyksiin, ja perässä tulevat seuraavassa järjestyksessä vuoden 2011 kesästä lähtien Portugali, Espanja ja Italia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu