Keskusta ja räntäinen risusavotta

Seppo_Ilmarinen

Voi taivahan taatto! On aikoihin eletty. Luultavasti kaikki vaino, mitä tässä valtakunnassa harjoitetaan kohdistuu muukalaiskriittisiin ihmisiin. Jokainen julkisessa mediassa mussuttava tärkeän näköinen valkokaulussivistykköhän suorastaan suu ammollaan kauhistelee kaikkea, mitä joku sattuu jossakin kylälehdessä lohkaisemaan.

"Tuorein kohu alkoi maanantaina, kun perussuomalaisten kansanedustaja Teuvo Hakkarainen sanoi IS:lle, että pakolaiset on laitettava metsään räntäsateeseen tekemään töitä, koska hän on itsekin tehnyt töitä vastaavissa olosuhteissa."

Lähde: Iltasanomat.fi

Tuosta sitten oikein presidenttikin katsoo aihetta olevan huolestumiseen. Sen sijaan ympäripäissään toikkaroivista leijonaritareista ei kukaan ole huolissaan saati oikein huolestunut, vaikka ryyppäämisestä aiheutuu rasvamaksa, mikä taas lyhentää elinikää ja aiheuttaa entistä suuremman kestävyysvajeen ja huoltosuhteen.

Kukaan ei ole myöskään ollut huolissaan, vaikka lähes jokaikinen peräkylän citylehden pullukkatoimittaja pääkaupunkiseudun urbaanista puhumattakaan on ajamassa työttömiä räntäsateiseen risusavottaan sen kuuluisan vastikkeellisuuden nimissä. Se ikäänkuin kuuluu normaaliin arkeen se sellainen vihailu. Ja nyt oikein hallitusneuvotteluissa ollaan keksimässä työttömille puuhastelua, vaikka työpaikoista ei ole tietoakaan. Luultavasti risusavotta kutsuu kaikkia muita paitsi ei perheen yhdistämistä odottelevia pakolaisia, maahanmuuttajia ja muita ikeytettyjä muukalaisia.

Keskustalle on suoranainen tilaus ryhtyä vastustamaan erityisesti työttömiin kohdistuvaa vihaa ja panemaan perusteetonta muukalaisvihalla mässäilyä aisoihin.

7

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • -

      "Keskustalle on suoranainen tilaus ryhtyä vastustamaan erityisesti työttömiin kohdistuvaa vihaa ja panemaan perusteetonta muukalaisvihalla mässäilyä aisoihin."

      Eli Keskustan kannattaisi keskittyä muokkaamaan kannattajiensa asenteita.

      • Seppo_Ilmarinen

        Keskustalaisissa asenteissa ei liene muokattavaa. Keskustalaisen pitää vain olla aktiivinen ja osoittaa löyhien lausumien järjettömyys, haitallisuus ja muu epäsuotavuus.


    • eipä eu nyt auta

      Keskustan kannatta ruveta pakkaamaan.Vouti kohta ovella.

      • Seppo_Ilmarinen

        Vouti? Arvelen, että uusia kannattajia. Faneja!


    • Mitä odotatte?

      "Keskustalle on suoranainen tilaus ryhtyä vastustamaan erityisesti työttömiin kohdistuvaa vihaa ja panemaan perusteetonta muukalaisvihalla mässäilyä aisoihin."

      Eikö keskusta ole vieläkään ryhtynyt tuohon?

    • keppuli2

      No ryhdytään jos annat rahaa.Ei sit muuten kiinnosta.

    • totuus esiin

      Muuten Hakkarainen puhui totta,väistelen niitä pummia joka päivä käydessäni asioilla kaupungilla.Jos totuuden puhuminen jotain satuttaa,niin voi voi. TOTUUS EI PALA TULESSAKAAN.On turha vääristellä Hakkaraisenkaan puheita,tämä on totisinta totta Helsingis tänäpäivänä. Onko totuuden puhumisesta tullut nykyaikana rarismia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ukrainan ulkoministeri: Moskova aistii tappion Ukrainassa

      Dmytro Kuleban mukaan Venäjä yrittää puheillaan pelotella länsimaita. Ukrainan ulkoministerin Dmytro Kuleban mukaan Venäjän esittämät varoitukset kol
      NATO
      257
      4156
    2. Stefu haikailee

      Julkaisi stooreissa kuvan vickestä. Sitten Martinasta treenaamassa Hangossa ulkona. Hmm.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      264
      3394
    3. Harmi mies ettet arvostanut

      Minua tarpeeksi. Myöhemmin kaikki olisi palkittu ja olisin antanut sinulle aitoa rakkautta. Tämä sattuu mutta yritän ajatella, että ehkä se rakkaus ku
      Ikävä
      154
      1771
    4. Oi! Legandaarinen Vesa-Matti "Vesku" Loiri, 77, poseeraa kahdessa eri kuvassa - Some riemastui!

      Vesa-Matti "Vesku" Loiri on kyllä legenda jo eläessään. Hienoa nähdä, että virtaa piisaa. Voimia, iloa ja eloa, Vesku! https://www.suomi24.fi/viihde
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1630
    5. Lavrov väläyttelee WW3:sta

      Venäjän ulkoministeri Sergei Lavrov varoittaa, että kolmannen maailmansodan uhka on todellinen. Lavrov sanoi venäläiselle uutistoimisto Interfaxille,
      Maailman menoa
      296
      1411
    6. Ketä Sofia fanit veikkaatte seuraavaksi lompakoksi?

      Kenestä Sofia höynäyttää itselleen seuraavan lompakon?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      132
      910
    7. Voiko hyvää omatuntoa ostaa?

      Olen tässä nyt muutaman päivän paininut erään rahaan liittyvän pulman kanssa. Kerron ensin vähän taustaa ... Eli erosin 15 vuoden parisuhteesta 9 vuo
      Sinkut
      235
      851
    8. en vaan saa häntä pois

      Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va
      Ikävä
      115
      808
    9. Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi

      “Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe
      Suomi24 Blogi ★
      17
      773
    Aihe