Kipeä kuoppa sääressä

lommojalka

Jos tuli väärälle palstalle, niin pahoittelen. Ehkä täällä silti saattaa olla ihmisiä, jotka tietäisivät, mistä on kyse.

Menin eilen illalla aivan normaalisti nukkumaan kuten aina, mutta n. puoli tuntia nukuttuani heräsin valtavaan kipuun oikeassa sääressäni. Ajattelin ensin kyseessä olevan suonenveto, vaikka kipu olikin normaalia voimakkaampi. Nousin sängyn reunalle istumaan, pistin valon päälle ja huomasin säären etuosassa ison kuopan. Kuoppa oli oikasti syvä (0,5cm?) ja sen ympärys oli todella kipeä. Koska en keksinyt muutakaan mitä tehdä tällaisessa tilanteessa keskellä yötä, otin Buranaa ja jatkoin unia, jospa ilmiö olisi kadonnut aamuun mennessä.

Niin oli käynytkin: kuoppa oli tipotiessään, mutta hyvin pientä arkuutta koskiessa entisen kuopan alueeseen on edelleen. En ole voinut kolauttaa säärtä mihinkään sängyssä ja tuollaisen lommon aiheuttaman kolhun olisin kyllä varmasti huomannut ennen nukkumaanmenoa. Mistä voisi siis olla kyse? Koska kuoppa on jo kadonnut en viitsisi lääkäriinkään mennä. Toki jos kuoppa tulee vielä joskus uudestaan, niin alan olla oikeasti huolestunut.

Kiitos asiallisista vastauksista!

2

4192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • makdjdjdksksks

      Mullakin on jalassa pienen pieni kuoppa johon on koskettaessa sattuu. Joskus päivällä oli se siihen kovan kivun jälkeen tullut

      • wryijufg

        Minulla taasen vihlaisee jalan ulkosivua niin että meinaa kaatua.
        Muuten jalka kunnossa...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      74
      1611
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      116
      1057
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      52
      892
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      831
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      776
    6. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      760
    7. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      73
      740
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      28
      739
    9. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      737
    10. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      42
      726
    Aihe