Mistä aiheesta pääsykoe 2011?

Jos joku on käynyt tänään lääketieteellisen pääsykokeissa, voisitko kertoa mistä aiheesta tänä vuonna oli teksti sekä minkälaisia laskuja kokeessa oli. Tuntuiko koe vaikealta?
1302
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Aineisto käsitteli sydämen toimintakiertoa ja EKG:tä. Laskuissa oli luuntiheyttä, G-voimia, elimistön impedanssia ja katalyyttistä nopeusvakiota. Jotain elastisuuteen liittyvääkin oli. Siinähän se koe meni pääsykoekirjan pohjalta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kiinnostunut555 kirjoitti:

Jos joku on käynyt tänään lääketieteellisen pääsykokeissa, voisitko kertoa mistä aiheesta tänä vuonna oli teksti sekä minkälaisia laskuja kokeessa oli. Tuntuiko koe vaikealta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu