PeruSShölmöys kukkii eduskunnassa. Uusin hölmöily otsikoissa!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011052513782189_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011052513782189_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Se ymmärtäisi, jos edustajilla olisi ollut epäselvyyttä siitä, mikä oli pohjaesitys ja mikä vastaesitys ja näin ollen äänestäneet vahingossa "kyllä". Mutta kuinka onnistuu äänestämään vahingossa tyhjää?
Tässä lupäät:
http://www.eduskunta.fi/triphome/bin/thw.cgi/trip/?${APPL}=aanestysu&${BASE}=aanestysu&${THWIDS}=0.50/1306335590_153350&${oohtml}=aax/hex5000&${html}=aax/aax5000&${snhtml}=aax/aaxnosyn&${savehtml}=/thwfakta/aanestys/aax/aax.htm
Ihme sakkia. Eivät osaa edes nappia painaa. Mitähän tästäkin tulee?
Katainen antaa niille varmaan lapulla mitä pitää painaa!
Luopioilla helpoa!
Meinaat, että Kataiselta tuli käsky vasemmistolle äänestää Portugali-tukea vastaan?
Eivät ymmärrä aina vuosia edustajina olletkaan mitä nappia pitää painaa. Äänestyksiä usein katsoneena näkee kun monet katselevat ja kyselevät toinen toiseltaan mitä nappia pitää painaa.
Turhaa pilkkaamista uusia kohtaan.
Mihin se taito häviää kesken äänestyksen?
Vastaavanlainen äänestys:
http://www.eduskunta.fi/faktatmp/utatmp/akxtmp/ptk_10_2011_aan_liite1_p.shtml
Soiniko pakotti sanomaan, että "vahinko"?
Kimmo Kiveläkin on täyspelle. Paljon huonompi kansanedustaja kuin Hakkarainen. Kyllä soinilla on varsinainen kirppusirkus käsissään.