Millainen asuinympäristö on Kotkan Vallikatu? Näyttää idylliseltä paikalta.
Vallikatu, millainen asua?
Muutosta haaveileva
19341
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Asioilla on puolensa...
En suosittele, karmea paikka. Muuta Kotkan saarelle.
Miksi et suosittele? Asuuko siellä lapsiperheitä vai vanhempaa porukkaa? Onko lähellä oleva koulu hyvä?
Onko kyläläisillä yhteisiä juttuja? Millainen ilmapiiri naapurustolla? Mitä miinuksia ja mitä plussia?
Ainakin kun koiran kanssa olen siellä lenkkeillyt, kuuluu yhdestä osoitteesta hurjaa huutamista ja mekkalointia. Lähes päivittäistä, riippumatta, mihin ajankohtaan satun olemaan liikkeellä. :( Eivät ole edes juoppoja käsittääkseni.
Taitaa olla joku asia pahasti pielessä jos kukaan ei "uskalla" kertoa???
Voiskos joku vastata aloittajalle?
Onko tämä taas se sama joka on tehnyt mukamas "muuttoa" tänne kuukausitolkulla? Sitä joko muuttaa tai sitten ei,ei taida olla kaikki legot kohdalla tälläkään persoonalla!
Kohta sieltä vapautuu asuntoja, useampikin. Varmasti kannattaa miettiä, mikä johti asuntojen myyntiin.
Moro, tää aiva väärä foorumi kysel mielpidettä. Harvemmi asiallist vastaust ! Kokemust on ! Ja täl yhel vastaajal tiedox, mä kyselin aiemmin ja muutan 2 vko pääst... Katos kun koulujen päättyminen määräs ajankohdan. Tosin mites lapseton sitä tajuais.
Et sitten saanut kotkalaista naista itelles vaik kuinka perään huutelit! Täällä tytöillä on sentään joku taso,sussa on jotain vikaa kun et kelvannut!
Suotakoo sul mielpitee vapaus! Vapaana taitaa tosiaa liidel, huh huh ! Ikäväähä se jos ei 'ruuti pala'
Juu huomasin. Missähän kannattaisi kysellä erilaisista asuinpaikoista Kotkassa? No, karhuvuoresta en ole kuullut hyvää sanottavan.
Ehkä tässä kiteytyy kotkalainen mentaliteetti? Ttu tänne kaivata ketään? Johtuisiko siitä, että ruokakaupassakin tuntee olevansa ulkomailla, kun on vierasmaalaista väestöä niin paljon?
Hittoako tänne tuut aukomaan päätäs,ei ihme että oot yh tai sitte puhut skeidaa,tollasia tänne kaivata.Tolla asenteella sulla ei tule olemaan täällä kun tuulen huuhtoma persläpi.
Mutta jos palattaisiin itse aiheeseen, eli onko jollakin kokemuksia? Vai eikö siellä toimi netti ollenkaan? ;)
Onko ollut vaihtuvuutta asukkaissa? Asuuko kiljusen herrasväki vielä siellä?
jepsis ja lisääntyy edelleen...
Paskansin kerran housuihin vallikaudulla.
oikein kiva ja rauhallinen paikka asua ja oikein hyvä koulu noin 1km päässä (jos on lapsia) suosittelen oikein kovasti
Onko siellä tavallisia lapsiperheitä?