Hakkaraiselle leviää uusi nimitys pitkin nettiä: kirkkovaras!
Varsin osuva nimitys kaikin puolin!
Varsin osuva nimitys kaikin puolin!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Onkos rötösherrat Novan tapaan unohtunut ?
Kukaan puoluejohtaja Suomessa ei liene nostanut kertalinttuulla niin paljon rötöstelijöitä tyhjästä eduskuntaan kuin Soini? Isä-Timolla tuntuu olevan oikein rötösseula, jolla hän karsii liian rehelliset pois ehdokaslistoilta?
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010030611253457_uu.shtml
Eihän Hakkarainen mikään herra ole koskaan ollutkaan! Varas sopii paremmin hänen imagoonsa.
Ei mitään aihetta keskustella "rasismin vastaisesta julistuksesta" hyväksymistä ilman negatiivista mainintaa myös "positiivisesta Erityiskohtelusta"! Kaikenlainen "positiivinen Erityiskohtelu" kantaväestön kustannuksella lopetettava.. Kaikkien oltava oikeasti samalla lähtöviivalla,äidinkielestä,syntyperästä riippumatta!!.. Eikä johonkiin vähemmistöön kuuluminen saa tuoda lisäetu muiden kustannuksella!! Tuota kirottua,sortavaa ja erottelevaa posit** erityiskohtelua harjoittaa esim työnantajani Helsingin Kaupunki sekä pääkaupunkiseudun bussiyhtiöt!!
Sinua selvästi vituttaa !
Mitä? Onko Hakkarainen varastanut kirkon?
Tyhmä rikollinen, sitä se on. Miksi ei käynyt kouluja loppuun korkeakoulututkintoon asti?
Kuka ne ns. "paskahommat" sitten tekee?? Ai niin, onhan ne mamut.
Niin kyllä Soini on tekopyhää, kun lukee Hakkaraisjuttuja "minä en tällaista hyväksy" hän jyrähtää, mutta kaikki paskat on kelvanneet ehdokkaiksi.
Sitä velliä se Soini nyt lusikoi. Eduskuntaryhmä sellainen, että sen kanssa ei uskaltanut hallitukseen mennä, jos nyt oli muutenkaan sinne oikeesti menossa.
Koko puolue on kuin suurta parodiaa, kalliiksi sellainen tulee yhteiskunnalle.
Iltapäivälehdet varmaan myyvät kyllä hyvin.
Siellä ne pikku tytöt huutelee. Keskenkasvuset pennun rellukat. Souwat :)
Hakkarainen on kava jätkä sanoo mitä ajattelee. Välillä ehkä ei ajattele mitä sanoo mutta näin se on oltava.
Hakkaraisia enemän niin suomesta lentäs kerjäläiset ja muut pummit hevonvittuun.
Täällä Perus-suomalaisia haukkuvat iskä/äidin hyväks käyttämät kullipäät purkaa patoutumiaan
Leipäjonolaiset: Syökää Jytkyä seuraavat neljä vuotta, muuta ette tule soinisteilta saamaan!
http://www.kymensanomat.fi/Mielipide---Pääkirjoitukset/2011/05/27/Protestihenki joutuu pitkään testiin/2011311286833/67
Se joka viimeksi nauraa niin se parhaiten nauraa.
Hakkaraisen toimilla on Soinin täysi tuki, se käy selväksi mm. tämän päivän Ilta-Sanomista.
Rikos kannattaa aina -kunhan vain olet soinisti! Outoa.
Mites moottorikelkkatehdas, nuorisosäätiö, riihisäätiö, huumetuomiot ja ratit muilla. Olet löylynlyömä nahjus.
Vaalittapio vie sinut leukakikkuun!
Niin...ja lööppilehdet julistaa kuinka persuilla on rikollistaporukkaa...mutta eivät korosta sitä, että kokoomuksessa on esim. entinen ministeri, joka on erotettu seksiskandaalin vuoksi ja entinen perustusvaliokunnan puheenjohtaja, joka on tuomittu kuolemantuottamuksesta....niinpä niin...onhan se tietysti suurempi synti varastaa kirkkoviiniä kun tappaa autolla ihmisen...
heh heh hee. sinulta jää huomaamatta että ehtoollisviinien, kirkkohopeiden ja kolehdin varastaminen on suunniteltu juttu. olet itse ollut ns. positiivisesti viemässä asiaa eteenpäin. nukahtaminen rattiin sen sijaan ei ole ollut suunniteltu teko. onko tämä näin vaikea ymmärtää?
Poliisi tunkintaan tälläiset syytökset. perussuomalisista kansanedustajista on osa poliiseja. Jos on tehnyt rikoksen ja tuomittu ja kärsinyt rangaistuksen asia on loppuun käsitelty.
Ilmeisesti nämä räkyttäjät saavat tyydytyksen omaan kleptomaniaansa toivoen, että muutkin olisivat samanlaisia.
Niinhän ne pedofiilitkin etsivät toisia pedofiileja tekevät näitä sairaita sivujaan nettiin.
Jos olet persu - rikos kannattaa ja puolueen kannatus nousee.
Jos kuulut johonkin muuhun puolueeseen - rikosuutiset pudottavat sen kannatusta.
-Mitä tämä kertoo persujen äänestäjistä?