Muslimi, moskeija, blaa, blaa...

Vittu, et ootte täysin umpikusipäitä kaikki tyynni. Eikö PERKELE VIEKÖÖN ole ihmisillä muita ongelmia kuin muutama maahanmuuttaja. Ajatelkaa, maailmassa on miljardeittain ihmisiä, mutta teille on ongelmana noin 150 maahanmuuttajaa.
Tuohon pystyy vain lieksalainen.
12182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

No sinulla ne vasta ongelmat ovatkin.Tuohon pystyy toinen Lieksalainen.
Ps:Pakoloisia on enemmän kuin 150

Äänestä

Turvapaikan hakijoita toukokuun loppuun mennessä n.180 ja koko ajan lisääntyy perheiden yhdistämisen myötä. Varmaan pelkästään 500 somalia kun kaikki perheet on Suomen valtion piikkiin lennätetty tänne täysihoitoon. Lieksa on tulevaisuudessa kusessa pakolaiskulujen myötä!

Äänestä

lisääNny onneks

Äänestä

ei lennättele enää, ettekö seuraa uutisia, kyllä se on kaupunki joka lentomatkat maksaa.

Äänestä

Voi ku tietäsitte mitä veromaksajat maksaa mamujen kustannuksia.HUH

Äänestä

Meinaatko että kaikki miljardit ihmiset mahtuu Lieksaan..? Kumpi on umpikusipää häh..? Jos sulla ei ole muuta ongelmaa, kuin kirjoitella muiden ongelmista , pidä turpasi kiinni, tai vastaa sanoistasi kusipää..!

Äänestä
  • No mihinpä haluat minun tulevan vastaamaan sanoistani?

    Äänestä

  • Lopen Kyllästynyt kirjoitti:

    No mihinpä haluat minun tulevan vastaamaan sanoistani?

    Minäpä kerron yksinkertaisesti, että sinäkin ymmärrät..! Tule ensiviikonloppuna ravintoloihin julistamaan "aatettasi" Kun olet niin "ujo" ettet nimelläsi esiinny. Kerro se kaikille ravintoloissa istuville, mitä mieltä olet, niin löydän sinut kyllä..!
    Saat uuden sisällön nimimerkillesi..!

    Äänestä

10 vuoden päästä mamuja on jo yli tuhat! Helsinkiin tuli ensimmäinen mamu aalto 90 luvulla ja niitä oli noin 4000 mutta nykyään niitä onkin 40 000!

Tämäkö Suomen tulevaisuus? http://naurunappula.com/723779/kulttuurin-rikkaus

Äänestä

Mikä siellä Lopella niin kauhian paljo kyllästyttää ja ootko ihan yksikseen kyllästyny? Ai niin sitte vielä sellanen juttu etkä etkös sie ookkii se taannoinen hirmupalkkanen bussikuski... ? HeheeheeHOHOOOOO pelle kakara :-D

Äänestä
  • mokasit;)

    Äänestä

Petroskoissa ei tuo väärä uskoisten Moskeija taida saada lupaa .
Påivån TV, uutiset ,

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lopen Kyllästynyt kirjoitti:

Vittu, et ootte täysin umpikusipäitä kaikki tyynni. Eikö PERKELE VIEKÖÖN ole ihmisillä muita ongelmia kuin muutama maahanmuuttaja. Ajatelkaa, maailmassa on miljardeittain ihmisiä, mutta teille on ongelmana noin 150 maahanmuuttajaa.
Tuohon pystyy vain lieksalainen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu