kuka voisi pudota

ens kauden jumbo menee taas liigakarsintaan

nyt kun mestiksessäkin alkaa taso nousta niin kukahan sieltä tulee vastaan,myöskin kuka liigajoukkue joutuu karsintaan ja olisko periaatteessa mahdollista että saatas jopa vaihtuvuutta liigaan?

SaiPan vois joku ainaki tulla tiputtaan alkaa vituttaa ku joukkue ei saa vuodesta toiseen mitään aikaseks ja tarkotus tuntuu olevan iänikunen liigassa luoviminen ja mestaruus olis jo päästä sääleihin
650
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Hifk tippuu.

Äänestä
  • Tarkkiksen pojilla se on aina sana hallussa. 18 olet oppinut laskemaan jo noin pitkälle, Hyvä poika!

    Äänestä

  • jå kirjoitti:

    Tarkkiksen pojilla se on aina sana hallussa. 18 olet oppinut laskemaan jo noin pitkälle, Hyvä poika!

    Toivottavasti ifk tipahtaa. Ifk:n fanit suomalaisen jääkiekon häpeäpilkku.

    Äänestä

Seuraa ihan oleellisia kysymyksiä, joista tärkein on, että millä mestis-seuralla on mitään taloudellisia edellytyksiä pelata SM-liigassa..? Se ei kuulkaas oo ihan halpaa hommaa...ja vaikka saisikin iskukykyisen joukkueen kasaan, niin loukkaantumiset&sairastelut vaikuttaa ihan valtavasti pikkuseuraan...

Lisäisin tähän, että nykysysteemi tohon liigaan karsimisessa sorsii ihan saatanasti mestis-joukkueita...liigajoukkue saa lepäillä, ja mestisporukka tulee suoraan omista pleijareistaan..

Äänestä

no siis,se voitas kyl tehä joo vähä helpommaks..........toisaalt täl hetkel se o nii et jos se mestisporukka sattus sen voittaa,ni olis todellaki ansainnu paikkansa

luulis tietty et lahjotuksia tulee paikallisilta rahamiehiltä jos liiganousu tapahtus mut ei sit tie,ens keväänä on taas uus karsinta,sillo nähdää taas et mite käy

Äänestä

Kolme ja puoli kuukautta on aikaa liigan alkuun eli melko aikaista on vielä tässä vaiheessa veikata sarjajumboa. SaiPa vaikuttaa tällä hetkellä melko heikolta mutta eiköhän sekin vielä vahvistu.

Se on selvä asia kuitenkin jo nyt että oli karsinnoissa mitkä joukkueet hyvänsä, niin liigajoukkue sen hoitaa voitoin 4-0 tai 4-1.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


spekulaatiota kirjoitti:

ens kauden jumbo menee taas liigakarsintaan

nyt kun mestiksessäkin alkaa taso nousta niin kukahan sieltä tulee vastaan,myöskin kuka liigajoukkue joutuu karsintaan ja olisko periaatteessa mahdollista että saatas jopa vaihtuvuutta liigaan?

SaiPan vois joku ainaki tulla tiputtaan alkaa vituttaa ku joukkue ei saa vuodesta toiseen mitään aikaseks ja tarkotus tuntuu olevan iänikunen liigassa luoviminen ja mestaruus olis jo päästä sääleihin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu