Eli jos nainen on luonnostaan punapää niin kuinka todennäköistä on, että myös siellä kaikkein pyhimmässä paikassa karvoitus on väriltään punertava?
Punaiset hiukset = Punaiset häpykarvat?
mielenkiintoista_
6313235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 63
Vanhimmat
entiä kuin punaset mutta
Punatukkaisella voi olla mitä vaan koska tukka on silloin värjätty.
Köhköh, luonnostaan punatukkasena voin kertoa että aivan on yhtä punasta alakerrassa.
Nyt olikin kyse niistä, jotka ovat aidosti punatukkaisia.
Aika vähän vastauksia tullut, ilmeisesti naisille aika arka aihe.
Voi olla mahdollista, mutta ei aina!
Eräällä tuntemallani punatukalla on lähes musta alapääkarvoitus. Siis paljon tummempi kuin tavallisesti. Myös hänen kulmakarvansa ovat tummat.
Se ei ole aito punapää! :D
Miten voi olla noin vaikea tajuta, että jos perskarvat ja kulmakarvat jne. on tosi eri väriset kun hiukset, niin silloin hiukset on värjätyt!
Veikkaan että aika monella.
Mielenkiintoista olisi nähdä ihan tilastoja, eli mustaa valkoisella asiasta, mutta ei taida onnistua :)
haha mulla on ainakin oranssihtavat (kuten kulmakarvatkin) ja aito punapää olen :D
pimpin huulienkin väri on niillä paljon punasempi yleensä kun ovat myös useasti huomattavasti vaaleampi-ihoisia kuin muut
No ohhoh, onko pisamia tällöin myös peppuposkissa?
No eivaan, kyllä se noin taitaa mennä, ainakin tiedän punatukkaisia miehiä joilla alakerran karvoitus vivahtaa sinne oranssiin..
Aidolla punapäällä on takuuvarmasti punertavat alapään karvat,oranssinpunaiset tai ihan kunnolla punertavat tai sitten on kyseessä "luonnonoikku" tai värjätyt karvat jos muuta väriä pyhimmästä paikasta löytyy,kulmakarvat tyypillisesti myös viitteitä antavia.
Osalla punapäistä on karvoitus sellaista hyvin untuvaista mutta myös rönsyilevää.
Minulla on alapäänkarvat melkein yhtä punaiset kuin hiuksetkin, hiukan vaaleammat.
Niin minullakin, kun vielä karvat oli. Seivaan alapään säännöllisesti, niin ei silloin tarvitse värejä kundien miettiä. Hyvin on kelvannut sileenä.
Kyllähän se paljas on parasta..Värillä ei väliä
punapää oon, ja oli ainaki viel sillon ku viimeks tarkistin :P
Mitäs luulette, onkohan Tasavallan presidentilläkin.........punaiset...........siellä.
Ei ole. On ajanut posliiniksi jo pitkän aikaa.
Jaa-a.....nyt pistit vaikean!
Punaset pimpinkarvat on oikeen hyviä perhojen aineksia niitä on vain niin vaikee saaha.
Joo, niillä on hyvä pyydystää raatokärpäsiä.
Kaikkien naisten pimppikarvat on ihan mustat. Olipa hiukset minkä väriset hyvänsä. Mä olen aito blondi ja mulla on aivan mustat pimppikarvat. Mun sisko on aito punapää ja myös hänellä on aivan mustat pimppikarvat.
Olen kyllä nähnyt melkoisen vaaleat pimppikarvat blondilla naisella. Kyseessä ei ollut edes paksumpana mattona todellakaan "täysin mustat".
No mulla mustat karvat ja oon punertavahiuksinen. On tosin pari kertaa epäilty että oon värjänny ne, ilmeisesti miehet odottas punertavakarvaista kun saavat mut sänkyyn.
Sitten sinun pitää värjätä ne punaiseksi.
kaikil voi olla karvat alus ku rupee kasv.ni tummat mut fakta on et jos on aito punapää ni karvat myös alapääs on punertavan oranssit ja aito blondi ni alapäänkarvat on vaaleat/vaal.ruskeat luonnostaan tää on käytännös huomattu juttu,värjääjät on aivan oma lukunsa ja blondi feikkaajat
Aito blondi: ei kaikilla ole mustat karvat halooo.
Oon kuullut, että alapään karvojen väri ois sama kuin kulmakarvojen väri, mut evt..
Ai jaa, vai oikein kaikilla naisilla... Kaikki naiset = sinä ja sinun sisko? ;-) Meitä kun on erilaisia...
Itse olen myös aito blondi, ihan sekä ylä- että alapäästä.
Ei ne pimppavillat nyt valkoiset ole, vaan sellaiset vaalean ruskeat, maitokahvin väriset.
Ei pidä paikkaansa kaikkien osalta todellakaan! Kaikki ne naiset ja miehet, jotka olen nähnyt alasti ja jotka eivät ole värjänneet hiuksiaan, ovat olleet karvoitukseltaan ylhäältä ja alhaalta hyvin saman tyyppisiä.
Uskon kuitenkin, että poikkeuksia on. Onhan miehiäkin, joilla on selvästi parta ja hiukset eri väriä, vaikka ei kumpiakaan värjäisi.
Tarkistettua tietoa;99% alapään karvat ovat saman väriset kuin on kulmakarvat ja silmäripset ja iän myötä harmaantuvat niinkuin hiuksetkin.
Mun alapää ei oo mustaa nähnykkään. (no pun intended)
Mua luullaan aidoksi punapääksi, kun värjään luonnollisella sävyllä ja on aika vaalea iho ja reippaasti pisamia. Mutta ruskeaa on aidosti karva joka paikassa.
Niin no mul on kyllä punertavat mut yleensä ajan ne pois
Vaikea sanoa miten yleistä se on. Ei varmaan kovin yleistä Suomessa kuitenkaan? Kerran olen itse saanut tuota ihmettä todistaa, kun näin eräällä naispuolisella opiskelukaverillani saunassa punertavat häpykarvat. Sitten taas kerran kun harrastin seksiä punapään kanssa niin hänellä oli kyllä perinteisen tummaa karvaa.
Mutta jos naisella on punertavaa karvaa niin se on kyllä todella hienoa ja melkein toivon että he jättäisivät edes pienen tupsun sitä koska se on persoonallista. ;)
Mitä väriin tulee, niin mustat on mekä mannesta kauniit. Eräällä naisella oli ajettu 3-4mm pituiseksi oli tosi hyvän/siistin näköinen.
Mielenkiintoisia viestejä tässä otsikossa.
Mä olen aito punapää ja kyllä mulla on oranssit häpykarvat myöskin :)
Ihanat nams ;)
Vaimoni on punatukkainen ja myös karvat ovat punaiset. Olemme jo yli 60siä eikä väri ole muuttunut.puna
Keskivaaleat hiukset ja kulmakarvat, pisamia oranssiin/punaiseen taittuvat alakarvat :P
Mulla tyttökaveri punapää ja sillä on punertavat karvat tosin aika vähän ja hennot. On nyt 18 v ja meinas että on llut karvat vasta muutaman vuoden luuli jossainvaiheessa ettei ne kasvakkaan, liekkö punapäillä kasvaakin myöhemmin.
Tyttöystäväsi murrosikä on alkanut myöhemmin kuin yleensä ja tästä syystä karvojen kasvu, ehkä kuukautiset ja rintojen kasvaminenkin ollut myöhässä. Itsellä vähän oranssiin vivahtavat hiukset luonnollisen värisenä ja alakerrasta löytyy samaa sävyä. Ja ihan normaalisti karvoitus alkoi näkyä n. 13 vuotiaana kun menkatkin alkoivat.
No mulla kans oranssit ja aika vähän, oon kyl meinannu jo pitkään ajaa ne kokonaan pois.
Kyllä se niin valitettavasti on! ainakin mulla ,joka luonnostani olen punapää.
No se on hyvin mahollista että ne on jopa pinkit!
Olen luonnostani punapää, mutta ihan ruskeita ne karvat siellä alhaalla.
Mulla on aidosti oranssit hiukset, pisamia ja kaikki karvat ovat myös oransseja kulmakarvoista häpykarvoihin asti.. mitä tykkäätte, pitäiskö ajaa alapään oranssit karvat pois ? vai vain siistiä ? ne on kumminki oranssit, niin ei tiedä mitä mieltä ihmiset ovat väristä..
Lutunen oot, Jotkut tykkäis muutenkin...
Vanhana kollina toteaisin, että mitä tummempi punapää, sitä varmemmin on jopa vaaleanruskeat karvat, joskus jopa tummanruskeat ja pillunhuuletkin vähän tummempaa lajia.
Mutta kirkkaanpunaisella tukalla ja pisamanaamalla varustetulla punapäällä on takuuvarmasti joko oranssi tai punainen karvoitus ja kirkkaanpunainen pillu (yleensä vielä ns. viivapillu eli pienet häpyhuulet, tosin poikkeuksiakin on).
Pisamanaamaisista tykkäisin eniten mutta yleensä jonkun sonnin kainalossa ovat mut joitakin kertoja on onnistanut.
Kovin tämä aihe miehiä kiinnostaa, ainakin illalla ravintolassa. Aina kyselevät, että olenko aidosti punapöö alakerrastakin, Ja pitäisi vielä vilauttaa varmuuden vuoksi, että uskovat
Anteeksi, me ollaan uteliaita, ei pahalla...
No jotain rajaa...
Voi kylläpä kiinnostais kovasti.Ravintoloissa en luuhaa.Sinne ne punapäät varmaan menneet on.Ihmetellä vaan sopii miksi kauniin punaiset karvat ajetaan usein pois.Kiusa se on pienikin kiusa.
Entä kuinka todennäköistä on, että perskarvat ovat ruskeat, jos on juuri vääntänyt ruskeat paskat?
Mulla on karvojen ja kalsareitten etupuoli samaa väriä. Voisko tästä tehdä johtopäätöksiä?
Tuli tätä keskustelua lukiessa että kulmakarvaväri paketissa lukee että sillä voi värjätä myös intiimialueen karvoja että jos jotakuta häiritsee vaaleat/puhertavat karvat ne voi värjätä :D
Minua ei ainakaan karvat häiritse. Punaiset on aivan ihanat. Ja pisamat myös. Kunpa vaan löytyisi jostain. Onks tietoo?
Mun ex-vaimo joka on täyshuora sillä on pisamia ja punaiset karvat!!Se antaa kaikille saatana..jonoon vaan..
Mulle kelpais kanssa. Mistähän mä tavottaisin sen ex-vaimos?
Itse ihan aidosti on punainen pää, mutta kyllä ne karvat tuolla alhaalla on selkeästi tummemmat, tosin niin on kulmakarvatkin ;)
Minun serkkutyttöni on luonnostaan punapää (oranssi), myös vittukarvat hänellä oranssit. Aika nättiä.
Punapää olen ja alakerrassa on sellaista oranssihtavaa karvoitusta.
Aidoilla punapäillä on piukka peli.
Olen elämäni aikana pelehtinyt noin 150 naisen kanssa. Joka kymmenes heistä on ollut syntyjään punatukkainen. Jokaisella punatukalla on ollut enemmän tai vähemmän punainen karvoitus. Kiihottavia tapauksia kaikki, mutta osa ollut muuten eli arkielämässä ihan sekopäitä.
Allahin papittarella M. Toiviaisella on ainakin kirkkaanpunaiset pillunkarvat.Ne on bongattu yhdessä seurakunnan tilaisuudessa.