..., jotta miksi kirjoittamani aloitukset poistetaan liittyen EOK:n Kavoniuksen todisteluun WinCapita-oikeudenkäynnissä. Miksi en saa kysyä, jotta milloin hän todistaa ja todistaako hän?
Kavonius on itse medialle kertonut Hannun haluavan hänet todistajaksi oikeuteen, joten miksi asiasta ei saa täällä keskustella?
Tässä Hesarin artikkelista pätkä:
""""Kavonius vakuuttaa, ettei hänellä ole Kailajärven kanssa "mitään kiistaa". Hänen mukaansa Kailajärvi on halunnut, että hän toimii tulevassa oikeudenkäynnissä todistajana. """""
Tässä koko uutinen:
http://www.hs.fi/kotimaa/artikkeli/Wincapitan Kailajärvi antoi lakimiehelleen potkut/1135262825794
Asia on täysin julkinen ja Kavoniuksen omaa medialle kertomaa, joten luulisi sen olevan myös silloin Suomi24-talousrikosforumin keskustelunaiheena sallittua.
Ja mitaan ette voi...
Voitko Uralin antaa perustelut sille ...
3
158
Vastaukset 3
EOK -viesteistä tulee jatkuvasti poistopyyntöjä. Perustelussa on
mikä on jatkuva EOK:n Kavonius ja Juntunen kirjoittelu täällä?
EOK:n Kavonius ja Juntusen asiat ei kuulu talousrikoksiin.
Minun puolesta viestit saa olla. Voit tehdä uudelleen aloituksen.- vt. lankakauppias
EOK ja heistä tarkemmin sanottuna Pitkänen ja Kavonius ovat julkisesti voimakkaasti ottaneet kantaa Wincapitan tapaukseen. Ja nimenomaa kantaa siihen, että winkkari oli laillista kuin veneen tervaus keväällä.
Juntunen on ollut kisassa mukana, mutta minun nähdäkseni jonkin sortin päällepäsmärinä. Juntunen eduskuntavaaliehdokkaana sotkeutui itsekin winkkarikeskusteluun, mutta se oli enemmänkin Persujen jäsentenvälinen skapa.
Mutta kiitoksia vahvistuksesta, tätäpä olen itsekin ajatellut.
- EOK - Talousrikos
Kyllä jonkinlainen löyhä yhteys EOK:n ja talousrikollisuuden välillä on
http://nettihuijaukset.blogspot.com/2009/08/eok-eurooppalaisen-oikeusturvan.html
Kuinkahan paljom EOK:n rahaa on vuosien mittaan siirtynyt Juntusen yrityksille?
EuroTVnews, Sanomat24, Euroopan Luonnon Voimat Oy ym. Tietenkin ihan laillisesti.
Ja missä on tuulimylly?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1581473Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551053Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.182693- 43681
Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199638Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen63585- 40516
Ethän voinut nainen tietää, että rikot rikotun
Omaa elämää taas mietin aamuyön tunteina. En vieläkään löytänyt muistin sokkeloista ainuttakaan onnen hetkeä. Kaipuu on57469- 30464
Tulisitpa käymään joskus vielä
Olisi niin kiva nähdä pitkästä aikaa. Oletko vielä joskus tulossa?... Niin monet muutoksen tuulet puhaltavat, olisi lohd23449- 31431
Lämpimiä katseita aikoinaan vaihdettiin, siihen se sitten jäi
Sinulla uudet tuulet ja välttelet kohtaamistamme.26430Yt:t kunnassa päättyi
Oliko nämä tarpeelliset ja ratkeaako taloushuolet näiden avulla? Lehdessä ilmoitettujen lukujen perusteella lisää on tul53427Hei rakkaani.
Kohtaaminen lähestyy. Miten teemme sen? Kumpi ottaa yhteyttä vai törmäämmekö jossain sattumalta? Tuleva vaimosi25415- 37412
Martsusta tuli leuhka
Ja ylimielinen. Hän ei nosta persettäkään ilmaseksi . Luulempa et nämä ei tee hyvää hyvinvointivalmennuksille.... Nannal159409Valtiomies puhuu?
"Trump väitti jo aiemmin maanantaina Truth Socialissa, että hän itse riittää suojaamaan maailmaa tekoälyn vaaroilta. –77394- 19384
- 6383
- 27380