Tuulivoimala Teiharjulla Meteliä?

Mimmoisen äänen Teiharjun tuulimylly tulee pitämään? Ovatko vanhat,käytetyt romut kovaäänisempiä, kuin uudet? Kuultiinko alueen asukkaita asianmukaisesti? Voidaanko päätös vielä perua?
201162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Ei myllystä turhan paljoa tiedoitettu. Ei vaan nouse....
Huhutaan, että tornia yritettäisiin nostaa korkeammaksi!

Äänestä

Pistäkää ny vastaan tyhjäntoimittajat. vastustakaa ny ja ottakaa hölmöläistä
ja olkaa viisaita. Kaikki suuri viisaus on tyhjäntoimittajilla.

Äänestä

miksei tehty hiihtomäen päälle olis korkialla juu

Äänestä

Laskettelumäki takaisin, Tuulimylly Juhtimäkeen!

Äänestä

"Laskettelumäki takaisin, Tuulimylly Juhtimäkeen! "

Voi hyvin tullakin mylly Juhtimäkeen, yksihän on jo Vahon koulun pihassa palasina odottamassa kokoamista.

Äänestä

ikaallisten Vahon myllyä vastustettiin voimakkaasti hallinto-oikeuksia myöden,Pastori klinga sai myllynsä ja kaupunki saa retostella vihreydellään kun saksasta ostetun
käytöstä poistetun metelöivän romun alueelleen

Äänestä
  • Kas kummaa jos Juhtimessä metelöipi kun Teiharjussa
    ei ääntä kuulu vaikka yleensä pyörii ?

    Äänestä

  • Mylly toimii ajonvuorella ja käy kun sukkasillaan eipä paljon puhuttua meteliä pidä!.

    Äänestä

  • harriet antaa kyytit kirjoitti:

    Kas kummaa jos Juhtimessä metelöipi kun Teiharjussa
    ei ääntä kuulu vaikka yleensä pyörii ?

    Harrietin kyydit eivät liity myllyihin mitenkään.

    Äänestä

Tosi hyvän kyydin antaakin.Joka suhteessa.

Äänestä

Odotan vaan sitä päivää kun 2000 litraa hydrauliikkaöljyä tulee koneistosta alas linnuntietä.

Äänestä
  • Meinaatko kantaa sinne tuon määrän vai miten kuvittelit fiktiosi toteutavan..

    Äänestä

  • Odotatko ihan oikeasti?

    Äänestä

  • on sullakin jotain tekemistä. Pösilö.

    Äänestä

ei haettoo vaik ölijyt valuis mäkkeen ku on luonnon mukaista rypsiöljyä pösilö.

Äänestä

Lauttakankaasa lapaan ammuttu josta vrettä lamellien väliimn joten
jäätynyt vesi iorrotti lamellit

Äänestä
  • Voisit edes yrittää kirjoittaa selkeämmin, Jarmo!

    Äänestä

Aika meteliä pitää, jos sarjaan italialaisesta Imma Tataranista on uskominen. Jokaisen päättäjän kannattaisi todella mennä kuuntelemaan eri etäisyyksien päästä, ennenkuin niitä ajetaan kansalaisten takapihoille. Jokaisen päättäjän kotitaloon yhtä lähelle kuin lupa annetaan muuallekin.

Äänestä
  • Samalla kertaa päättäjille kynttilä puohon niin kuin entiselle miehelle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Metelimuurit? kirjoitti:

Mimmoisen äänen Teiharjun tuulimylly tulee pitämään? Ovatko vanhat,käytetyt romut kovaäänisempiä, kuin uudet? Kuultiinko alueen asukkaita asianmukaisesti? Voidaanko päätös vielä perua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu