Te jotka olette alasti kotona välitättekö siitä jos naapurit näkee teidät vai pidättekö verhot tiukasti kiinni.Varsinkin aurigonpaisteella sisälle näkyy tosi hyvin joten vedän verhot kiinni pimeessä vaan ei ole kiva olla.Itse tykkään olla alasti mutta olen kauhean ujo.Entä jos ovikello soi avaatteko oven katsomatta ovisilmään
alasti
ujo
42804
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Aitoa luonnollisuutta kannattavien ja harrastavien ihmisten "kiusaksi" ja harmiksi on olemassa turhan paljon sairaita tirkistelijöitä ja toisaalta onnettomia itsensäpaljastajia.
Siis jos ei tunne tarvetta ekshibitionismiin, on syytä ottaa huomioon naapurit. Eikä tirkistelijöiollekään pidä ehdoin tahdoin asettua tyrkylle. Ohuet "valoverhot" estävät sisään näkemisen ainakin valoisaan aikaan. Illalla pitänee tyytyä paksumpiin verhoihin.
Myöskään ystäviään ei tule tarpeettomasti järkyttää ryntäämällä ovelle ilman rihmankiertämää... - Meidän keinomme on eteisessä olevat kaapumaiset oloasut, jotka voi pujottaa päälle parissa sekunnissa ennen oven aukaisua.
Alastomuus on luonnollista, nauti alastomuudestasi!
Eli vältän näyttäytymistä naapureille. Ehkä näkevät ohuehkon verhon läpi ääriviivoja ja hahmoja, jos tiirailevat tarkkaan. Kotonaan saa kuitenkin olla miten vaan.
Kun ovikello soi, laitan shortsit ja t-paidan päälle ennen avaamista. Hämmästyttävästi kuitenkin joskus joku hätäinen tulija ehtii lähtemään kun en avaa ovea 10 sekunnissa.
Omassa kotipihassa saa olla niin kuin tahtoo, jos naapurit näkevät niin se on heidän ongelmansa. Olen itsekkin ujo, mutta kotipihallani uskallan olla alasti ellei ketään tuttuja ole tulossa. Kerran näin naapurissa tuntemattoman miehen alasti kävelemässä niin uskon ettei se häiritse heitäkään.
Olen aina alasti kotona ja joskus seisookin,on ainakin yksi naapurin rouva joka kyttää jos näkis mun ison kalun.