Voinko sijoittaa afrikkalaisen kääpiösiilin asumuksen ikkunan alle? Ikkuna ei vedä, ja asumus tulisi aivan ikkunan alla olevan lämpöpatterin viereen. Jos laitan asumuksen ikkunan eteen, pitäisikö hankkia lämpömatto tms?
Siilin kodista...
Akvala
2
166
Vastaukset
- 16w. siilisti
Voi siili asustella siellä ikkunan alla jos ei vedä. Oma siilini ei ole sen kummemmin kaipaillut mitään lämpömattoa :D
- siilisti__
Siilin tulee asua auringonvalolta suojassa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun634581KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1643522Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?642873- 1492831
Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492684- 241923
- 241801
- 301646
- 1741630
- 421342