huolestuttava, kun korvauksia ei ole edelleenkään kuulunut.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/05/1338535/narkolepsiaperheen-tragedia-poika-valilla-nuorisokodissa-aggressiivisuuskohtausten-vuoksi
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/05/1338535/narkolepsiaperheen-tragedia-poika-valilla-nuorisokodissa-aggressiivisuuskohtausten-vuoksi
Vastaukset 17
Vanhimmat
Nyt siis on yhdistetty narkolepsian oireisiin myös tuo agressiokäyttäytyminen, jonka aiheuttamista pattitilanteista ei tahdo päästä yli ja läheisetkin voivat olla vaarassa narkoleptikon itsensä lisäksi. Nuorisohan on voinut psyykkisessä mielessä huonosti jo aiemminkin, mutta sitä ei ole ennen osattu lisäntyneisiin rokottautumisiin yhdistää. Parempi kuitenkin, että tilanne alkaa selvitä, jotta jatkossa sitten osataan paremmin välttää kaikenmaailman haittapiikkejä. Kohtuuttomat oppirahat jouduttiin kuitenkin maksamaan eikä terveyttä mikään korvaa, kun sitä ei takaisin saa.
Kyllä on ihan selkeää, lukekaa kirja ROKOTUKSET Yves Delatte. Lisää ymmärrystä globaaliin pahoinvointiin, ihmisten myrkyttymiseen sekä rokotteiden, kemikaalien ja muiden lääkkeiden vaikutuksesta, sekä tutkimattomista yhteisvaikutuksista.
Rokotuksen seuraukset voidaan nähdä aivokuvasta, rokotus vaikuttaa aivoihin. Vaikuttaa? !
Ei mikään ihme superbakteerien ja -virusten kehittyminen.
Nyt oli siis Amerikassa tehty tutkimus, joka osoitti, että erilaiset aivovauriot ja jopa päähän kohdistuneet iskut saavat ihmisen agressiiviseksi, kun tunnekeskus vaurioituu. Näin siis syntyy väkivaltaisuutta ja ärtyisyyttä, kun tunteita ei voida enää hallita.
Totta, joilllakin jopa alkoholi nousee päähän ja he heittäytyvät väkivaltaisiksi, kun tunteitaohjaava keskus näin lamaantuu viinan myrkyistä.
Myös aivotulehdus itsessään aiheuttaa agressioita, kuten IS nyt viikonloppuna tiesi kertoa. Sairaalaan vietävä potilas oli pannut kovasti hanttiin, lyönyt, potkinut ja purrutkin ja ambulanssimiesten oli väkipakolla pitänyt selättää kuuluisa laulaja baareille ja sitoa magneettiremmein tiukasti kiinni. Aivotulehduksen synty oli täysi mysteeri. Ilmeisesti sen saa vielä kaikki Panremrix-rokotetut.
"Ilmeisesti sen saa vielä kaikki Panremrix-rokotetut."
Noinko tosiaan luulet? Itse taas tiedän varmuudella, että kaikki rokottamattomat kuolevat enemmin tai myöhemmin. Se on sentään varma tieto toisin kuin sinun harhainen uskosi.
Nyt epäillään jo jopa punkinpuremaa aivotulehduksen aiheuttajana. Saa nähdä, tuleeko hyvä punkkivuosi?
Onneksi siitä voi sentään parantua toisin kuin narkolepsiasta.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2011061613901418_vi.shtml
Uudessa Avussa oli liikuttava kertomus 23-vuotiaan tytön sairaudesta, jonka puutiainen oli aiheuttanut puuduttamalla keskushermoston. Lääkäri ei sitä millään uskonut ja vikaa haettiin vaan korvien välistä.
Myös pilipalitikkujen pilaamista lapsista saisi monta liikuttavaa tarinaa, huomattavasti liikuttavampia...jopa
Niin olen lukenut, että kuolema seuraa tuota Pandemrix:llä aikaansaatua hermosairautta ennemmin tai myöhemmin.
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1321203/Experts-admit-swine-flu-jab-cause-deadly-nerve-disease.html
THL:llä ei ole kohurokotteen suhteen mitään korvausvaatimuksia lääketehtaalta. Eipä tässä tietenkään mitään vahinkoa tullut? Ei fyysistä, ei henkistä eikä taloudellista? Muuten vaan rokotteet jäivät varastoon mätänemään. Kansalaiset temppuilevat ymmärtämättömyyttään? Eivät käsitä vakuutusrahojen päälle?
Mikähän mahtaa olla seuraava opetus tälle kuuliaiselle kansalle? Ollaan kilttejä ja uskotaan? Kyllä se siitä, kun uskoo. Tarpeeksi?
Oliskohan narkolepsiaperheillä joitain vaatimuksia rokotteen suhteen valmistajalta? He ymmärtänevät jo vakuutusrahojenkin päälle?
Niin, miten menikään se ensimmäinen Mooseksen kivitauluun raapima teesi? Minä olen Herra, sinun Jumalasi, sinulla ei saa olla muita Jumalia. Ei siis esim. viranomaisia jumalinaan
Poliittistakin suoraselkäisyyttä kaivattaisiin ennen kuin asia etenee.
http://www.kaleva.fi/uutiset/narkolepsialasten-laakekorvaukset-viipyvat-nayta-kommentit/902717
Nyt sentään Kela on lupautunut järkkäämään kuntoutusta narkolepsiauhreille ensi vuoden puolella.
Tilanne on muodostunut jo kestämättömäksi, kun vitkuttelulle ei löydy rajoja.
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Paakirjoitukset/1194683131233/artikkeli/korvauspaatokset tehtava heti.html
Perkele. Tästä on tehtävä joukkokanne ylimpään tuomioistuimeen.
Netistä löytyy paljon kovaa asiaa rokotteiden vaaroista. Elohopeaa käytetään yleisesti rokotteissa vaikka hopea olisi vaaraton.
Dr. Horowitz kertoo ja paljasta myös tutkimuksen.
http://www.wisegeek.com/what-is-mercury-poisoning.htm
http://www.youtube.com/watch?v=gwRCmhQ615w