suomi ei ole demokratia

diktatuurin alamaine

Maamme ei ole demokratia. Kansa äänestää vaaleissa mutta entiset hallituspuolueet jatkavat niinkuin vaaleja ei olisi ollutkaan. Emme ole enää kansalaisia vaan alamaisia.

4

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keiserwilhelm

      Sillä ei ole minkäänlaista merkitystä. Jos joku porukka saa kokoon eduskunnan enemmistön, ovat he vaalien voittajia.
      Aivan toinen oli tilanne Urho Kekkosen aikana. Hän ei hyväksynyt parlamentarismia, ja veti Neuvostoliiton väkisin mukaan Suomen sisäpolitiikkaan, vain lujittaakseen omaa asemaansa ja kostaakseen Kokoomuspuolueelle, joka ei koskaan hyväksynyt tätä luonteetonta pyrkyriä, joka oli elämänsä aikana niin monena.
      Jos Fagerholm olisi valittu presidentiksi 1956, olisi monelta, Kekkosen vasiten aiheuttamalta harmilta säästytty. Ajatelkaa nyt kun puolustusvoimain komentaja kysyy, pitäisikö hänen erota, vasta Kekkonen että se riippuu venäläisitä.
      Yksityispuolella voi Kekkosta pitää kruunamattomana arvottomuusjohtajana, niin siveetön ja moraaliton oli hänen elämäntapansa. Nyt kun meillä on demokraattiseti presdentit, ei ulkopolitiikka merkitse mitään hallitusta muodostettessa. Mutta Urhohan pyrki bolsevisoimaan Suomen, kunten Väinö Tanner ansiokkaasti on todennut.

      • luttakuono1

        Juupa juu...tämä Kekkosen molaaminen kuuluu juuri tämän ajan henkeen. Sillä on tarkoituksensa, tiedetään!
        Mutta lukaseppa mihin olaan menossa Kataisen ja kumppaneiden johdolla. Hän on jo mennyt lupailemaan asioita, joita nyt yrittää väkisin ajaa läpi, vaikka on valheellisilla juruillaan äänensä saanut ! Puhuivatko he koskaan koko totouutta mihin EU:n pakkovalta meitä vie ??

        http://kaarle.puheenvuoro.uusisuomi.fi/2009/05/11/paljastus-salainen-raportti-kuvaa-miten-natsit-suunnittelivat-neljannen-valtakunnan-eussa#kommentoi


        http://anttironkainen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/75236-kansojen-varallisuuden-ryöstöretki-–-näin-toimii-euroopan-pysyvä-vakausmekanismi
        http://liikuttaa.ning.com/page/paisekohdat-poltettava = Soinin kirjoitus

        Eduskunta.fi löytyy tietoutta lisää.
        Katainen kävi kesken neuvottelujen viemässä asiaa eteenpäin ja nyt mm. pääministereiden kokous peruttiin, kun Katainen ei ole vielä oikeustoimikelpoinen ? Samaa asiaa viedään eteenpäin jo kesäkuun lopussa. Vaihe vaiheelta meiltä lähtee viimeinenkin itsenäisyys, tätä kautta tavalliset suomalaiset joutuvat vielä jopa nälänhätään. Tämä on porvareiden tahto, joka viedään äänestuloksista huolimatta väkisin läpi.
        Minusta olisi meille kansalaisille helpompi vaihtoehto jakaa kaikille kuolettavat annokset myrkkyä, tulisi porvareillekin halvemmaksi ja pääsisivät nopeimmin valmistelemaans tulokseen.
        Meillä ei ole enää tulevaisuutta. Ei ihme jos nuorisokin masentuu ja ryyppää. Eivät he sokeita ole !


      • luttakuono1

        Keiserwilhelmille vielä:
        Nyt kun meillä on demokraattiseti presdentit, ei ulkopolitiikka merkitse mitään hallitusta muodostettessa. Mutta Urhohan pyrki bolsevisoimaan Suomen, kunten Väinö Tanner ansiokkaasti on todennut.

        Nythän presidentiltä ollaan viety jo valta, kuis silloin puhuu enää muusta kuin mamuista, homoista ja rasismista, jotka nämäkin kaikki ovat tämän maailman ajan suunnitelmien mukaisia aiheita: Hajoita ja hallitse !!
        Kansalaiset eivä't kiinnitä huomiota mihin meitä viedään, kun pressakin puhuu paksua hölönpölöä.
        Kekkonen oli vahva Presidentti, joka osasi junailla vaikeatkin ajat Suomessa kunniallisesti meidän parhaaksi. Siksi häntä nyt pitää mustamaalata.
        Suomessa ei ole enää ketään, joka ajaa suomalaisten asioita, vaan porvareiden asioita ympäri eurooppaa. Sen kyllä me kaikki saamme tuntea nahoissamme, ellei sitten EU kaadu, ennenkuin nämä kaikki salaliitot ehtii toteutumaan.. Ihmetellä pitää, miten Suomeenkin on päässyt pesiytymään tällainen rosvosakki päättäjiin, no kymmeniä vuosia tätä ollaan rakennettu ja voitto häämöttää!!!

        Aijoja sitten sovittu:
        http://kaarle.puheenvuoro.uusisuomi....ussa#kommentoi

        Tähän olemme menossa:
        http://anttironkainen.puheenvuoro.uu...akausmekanismi

        http://liikuttaa.ning.com/page/paisekohdat-poltettava = Soinin kirjoitus

        Nuoret hulikaanit päättäjämme menevät helppoon, varmaan saavat hyvät korvaukset ja komiat virat, jos saavat hoidettua suomalaiset perikatoon.

        Taidat kuulua samaan jengiin, mikä vie lopullisesti suomaliset tuhoon.

        Kiitos jo etukäteen !!


    • ...---...

      Keiserwilhelm

      Kunhan vaahtoat, nyt sopii sinun olla tyytyväinen, kun pentukatainen kylvää rahaa
      koko euroopalle, kotimaisesta köyhyydestä ei välitetä ei sitten tippaakaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      121
      7266
    2. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      496
      5408
    3. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      151
      3335
    4. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      216
      2641
    5. Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa

      On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t
      Maailman menoa
      49
      2350
    6. Varsinainen vetonaula tämä Pyhäjärven keskustelupalsta

      Lisää kummasti muuttohaluja, kun lukee tätä foorumia. Tosin väärään suuntaan. Marraskuuhun mennessä tämä vähäinenkin vä
      Pyhäjärvi
      68
      1288
    7. Pituuden mittaaminen

      Ihmisen pituuden mittaaminen ja puolikkaat senttimetrit. Kuuluuko ne puolikkaatkin sentit tai millit teistä ilmoittaa m
      Sinkut
      43
      1282
    8. En tiedä enää

      Pitäiskö mun koittaa vältellä sua vai mitä? Oon välillä ollut hieman mustasukkainen, myönnän. En ymmärrä miksi en saa su
      Ikävä
      77
      1252
    9. Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä

      Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu
      Maailman menoa
      11
      1169
    10. Mitäköhän vuosi

      2026 tuo tullessaan?
      Ikävä
      111
      1143
    Aihe