RYKÄSI itselleen vetelät housuun
NARSISTI
9
<50
Vastaukset
- Odotellaan..
Kuinkas se kävikään sillle narsistille?
Eräänä päivänä hänen ihaillessaan omaa kuvaansa lähteesta, hän putosi lähteeseen ja hukkui.
Kysyttäessä Narkissoksen kauneutta Lähteeltä, se ei pitänyt Narkissosta kauniina, vaan se näki oman kauneutensa Narkissoksen silmissä.
Jotenkin tuohn tapaan?
Tuosta rykäisystä en tiedä, mutta "pää tulee vetäjän käteen" aina jossain vaiheessa.
Toivottavasti hän ymmärtää tehdä omat johtopäätöksensä ennen suurempaa nöyryytystä.- kannatus ratkaisee
Miten sinä perustelet, että pää vetäjän käteen tuli Kataiselle? Mitä jos sosdemit olisi ollut suurin puolue ja vastaavassa tilanteessa, olisiko yhteinen näkemys löytynyt? Ei. Sosdemien kelkkaan ei kannata lähteä, kieroja ja kansaa pettäneet jo vuosikymmenet. Toivottavasti osaavat pysyäkin erossa hallituksesta.
- Spekulointia!
kannatus ratkaisee kirjoitti:
Miten sinä perustelet, että pää vetäjän käteen tuli Kataiselle? Mitä jos sosdemit olisi ollut suurin puolue ja vastaavassa tilanteessa, olisiko yhteinen näkemys löytynyt? Ei. Sosdemien kelkkaan ei kannata lähteä, kieroja ja kansaa pettäneet jo vuosikymmenet. Toivottavasti osaavat pysyäkin erossa hallituksesta.
Kokoomuksen kannatus oli n. 20% äänestäneistä, loput 80% olivat jotain muuta mieltä. Antaa nyt niiden muiden ratkaista seuraavan hallituksen kohtalo.
Kokoomus on yrittänyt Kataisen johdolla, eikä ole onnistunut muodostamaan hallitusta, joku muu voisi onnistua paremmin.
Yhteistä näkemystä ei olisi löytynyt myöskään SDP:n johdolla, ellei kokoomus olisi luopunut tasaverovaatimuksestaan = köyhien köyhdyttämisestä edelleenkin.
Asiat siis ratkaisevat, eivät pelkät puoluekannat. - paljon nähnyt mummo
Ai niin että kaikki vaan äkkiä vetäytymään vastuusta (niinkuin persut), että kannatus säilyy ???? senkö valtakirjan kansa on antanut?
miten siinä kävisi, jos kaikki puolueet hiippailisivat oppositioon kasvamaan korkoa? - paljon nähnyt mummo
Spekulointia! kirjoitti:
Kokoomuksen kannatus oli n. 20% äänestäneistä, loput 80% olivat jotain muuta mieltä. Antaa nyt niiden muiden ratkaista seuraavan hallituksen kohtalo.
Kokoomus on yrittänyt Kataisen johdolla, eikä ole onnistunut muodostamaan hallitusta, joku muu voisi onnistua paremmin.
Yhteistä näkemystä ei olisi löytynyt myöskään SDP:n johdolla, ellei kokoomus olisi luopunut tasaverovaatimuksestaan = köyhien köyhdyttämisestä edelleenkin.
Asiat siis ratkaisevat, eivät pelkät puoluekannat.sanopa yksikin puolue, jolla on enemmistö ääneistä takanaan
en ole nähnyt, että millään puolueella olisi yli 50 %:n kannatusta :)))))) - kansa vaatii muutost
paljon nähnyt mummo kirjoitti:
sanopa yksikin puolue, jolla on enemmistö ääneistä takanaan
en ole nähnyt, että millään puolueella olisi yli 50 %:n kannatusta :))))))a
Ootahan vähän, tulee uudet vaali perussuomallaiset saa 80 % äänistä kuinkas sitten suupannaan ? - Knud Alf
kansa vaatii muutost kirjoitti:
a
Ootahan vähän, tulee uudet vaali perussuomallaiset saa 80 % äänistä kuinkas sitten suupannaan ?Koska perussuomalaiset eivät millään muotoa pysty/kykene/halua hallitukseen, heidän kannatuksensa tulee putoamaan 10-12 ‰:n tasolle pikku hiljaa tämän vaalikauden aikana. Uskon, että mikäli perussuomalaisten kannatus vielä nykyiseltään nousisi, heidän olisi täysin mahdotonta hallita omaa joukkoaan ja tässä on se syy, miksi he eivät myöskään ole kovin halukkaita osallistumaan hallitustyöskentelyyn saatikka muodostamaan hallitusta.
Luulenpa että Suomesta ei löydy perussuomalaisille riittävää määrää hallituskumppaneita, jotka ovat valmiita jakamaan perussuomalaisten sanoman tasan tarkkaan heidän kanssaan. Ymmärtääkseni perussuomalaiset eivät ole antamassa millään saralla milliäkään (= pituusmitta) periksi. Ei mikään terve puolue lähde ottamaan vastuulleen toisen puolueen ohjelmaa, jos vastineeksi ei saa mitään omia ideoita läpi.
Soini tarvitsee nyt valtavan jytkyn, iso jytky ei enää riitä :)
- ----- -------
Toivotaan niin...
- tyhme
Millainen ihminen psykopaatti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 996134
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804812Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv983065Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p292873Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska262125Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191526Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3361081Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?861049Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚126981- 48774