osta pari ravihevosta, niin aikas kuluu paremmin.
Pistä puhelin vaan kiinni ja louskuta leukojas lehmille. Ei sinusta mihinkään muuhun oo. Se on nähty.
Pulska mies, mutta tyhjät puheet.
Pistä puhelin vaan kiinni ja louskuta leukojas lehmille. Ei sinusta mihinkään muuhun oo. Se on nähty.
Pulska mies, mutta tyhjät puheet.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Sääli nyt sentää hevosparkoja, sillä ei Soini niiden päälle mitään ymmärrä saati osaisi niitä hoitaa.
Juu, antaa leukojen vaan louksuttaa, kyllä mediamullit ja mikseipä -lehmätkin kiitollisena kuunteloo.
haahhaaa älämölö...VITUTTAAKO KUN HALLITUS MENEE UUSIKSI
JÄLLEEN YKSI LUUSEWRI SIELLÄ REVITTELEE TURPAANSA
Missä uutissa on todettu että hallitus menee uusiksi, vallankin kun ei ole olemassa hallitusta joka menisi uusiksi. On vain toistaiseksi toimitusministeriö/hallitus.
No, perussuomalaisilla ei nuo käsitteet ole ihan tarkkoja, kuten on huomattu. Luulevat kai, että Katainen on nyt pääministeri. Voi hellanlettas! Ja että eteläsatamassa on lastattu laivoihin suomalaisten euroja suuntana Pireus.
Se, ketä voi v-tuttaa, on Soini, kun tyhjän panttina rastii hevosten nimiä Vermossa.
Ja v-tuttaa perussuomalaisten äänestäjiäkin, kun viimeisetkin tajuaa, että turhaa puoluetta äänestivät.
Olisivat olleet silloin hereillä, kun äänestettiin EU:sta. Turha enää rykiä, kun paskat on olleet housuissa jo kauan.
edellisen kirjoittjan kirjoituis on kaikki totta..KERTOI ITSESTÄÄN.raukka.
Hevosen pito tulee paljon halvemmaksi kuin Soinin. Syökin vähemmän.
Persuja hermostuttaa, kun pitää ruveta iha HUUTAMAAN täällä?
Asioitahan nämä poliitikot vaan ajavat vain mitä? Vähän sivistystä kehiin ja analysoidaan asioita ihan rauhassa.
Vähän se kummastuttaa, että persut vaativat muita heidän ohjemaansa kannattamaan.
Onko isäjumala laittanut Soinin porukoille faksin, että tässä on uusi raamattu, miten ,maailmaa hallitaan vai? Kyllä Suomeen pitää mahtua monia puolueita ja keskusta ja kokoomus ja muut saavat ihan sivistyneesti olla omien linjojensa takana. Se nyt vielä puutuisi, että meitä aletaan persuttamaan,,,,,
MITÄ PAHAA TAKAHIKIÄ ON SULLE TEHNY ETTÄ SÄ SINNE MOISEN RIESAN LYKKÄISIT
kyllä tossa aluepolitiikassakin joku tolkku pitää olla, ettei sentään soinia joka paikkaan panna kehityksen esteeksi.
perus kansa.perus suomi.perus väkeä.on hyvä.kun on perussuomalaiset...niin sen täytyy ollakin.OLEN NIIN ILOINEN.ETTÄ .ON VIELÄ JOTAIN HYVÄÄ SUOMESTA JÄLJELLÄ.PERUSSUOMALAISET.