SOINI VÄLTÄ SDP :TÄ.

Samoin kuin vihreitä. Mene mielummin tukemaan vaikka Kataista. SDP ON PUOLUE JONKA KIEROILULLE ET SINÄKÄÄN PÄRJÄÄ.
1872
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

paras ratkasu. kokkarit, persut ja kristilliset,johan pistetään valta kunnan asiat kuntoon,kaikki muut joutaa opposiittioon.

Äänestä
  • Yhteistyö kokoomuksen kanssa on perussuomalaisille kuoleman suudelma.

    Äänestä

  • KAHDESTA PIRUSTA SDP ON PIENEMPI !!


    MUISTAKAA KOKOOMUSMEDIAN PARJAUSKAMPANJA

    Äänestä

Kolmen suuren hallitus Perus+Kok+Kepu

Se on pienin paha. Pienpuolueita ei tarvita.

Ehdot muuten kuten Soini onkin jo sanonut.

Uudet vaalit jos ei muuten onnistu. Niissä Perus voittaa 100%:n varmasti kunhan rivit pysyy kasassa - ei lipsuta lupauksista.

Nyt malttia! Onneksi Soini sen taitaa.

Äänestä
  • Kokoomus ja kepuhan juuri ovat olleet pahimpia isänmaansa kavaltajia, maansa myyjiä, kansallisomaisuuden ulosmittaajia, pakkoruotsittajia, mamuttajia ja mokuttajia:

    "Suomi on hyvä esimerkki siitä mitä kahdeksassa vuodessa Keskustavetoinen porvarihallitus yhdessä Kokoomuksen ja Vihreiden kanssa on saanut aikaan. Valtion velan moninkertaistumisen, hintojen huiman nousun, yritysten paon Suomesta ulkomailla, ostovoiman romahtamisen, energiaverotuksen moninkertaistumisen ja korruption lisääntymisen. TÄTÄ ON ON SUOMESSA SAATU AIKAAN VIIMEISEN 8 VUODEN AIKANA PORVAREIDEN TOIMESTA."

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/9908928

    Suomen politiikan pahin ongelma ei ole "vihervasemmisto" vaan suuret porvaripuolueet, jotka kantavat päävastuun viime vuosina tehdyistä tuhoisista ratkaisuista.

    Tervesin vasemmistopersu.

    Äänestä

  • vihollinen: PORVARI! kirjoitti:

    Kokoomus ja kepuhan juuri ovat olleet pahimpia isänmaansa kavaltajia, maansa myyjiä, kansallisomaisuuden ulosmittaajia, pakkoruotsittajia, mamuttajia ja mokuttajia:

    "Suomi on hyvä esimerkki siitä mitä kahdeksassa vuodessa Keskustavetoinen porvarihallitus yhdessä Kokoomuksen ja Vihreiden kanssa on saanut aikaan. Valtion velan moninkertaistumisen, hintojen huiman nousun, yritysten paon Suomesta ulkomailla, ostovoiman romahtamisen, energiaverotuksen moninkertaistumisen ja korruption lisääntymisen. TÄTÄ ON ON SUOMESSA SAATU AIKAAN VIIMEISEN 8 VUODEN AIKANA PORVAREIDEN TOIMESTA."

    http://keskustelu.suomi24.fi/node/9908928

    Suomen politiikan pahin ongelma ei ole "vihervasemmisto" vaan suuret porvaripuolueet, jotka kantavat päävastuun viime vuosina tehdyistä tuhoisista ratkaisuista.

    Tervesin vasemmistopersu.

    Hyvin sanottu .vihollinen PORVARI . Totuushan on tämä: Aina kun Suomessa on porvarihallitus ,Suomella menee huonosti. Viimeiset 8 vuotta ja 90 luvun lamavuodet.!

    Äänestä

Iltalehti: "Katainen: Otan yhteyttä perussuomalaisiin"

Onnittelut Timo Soinille: Hyvin tehty. Linja on pysynyt ja voitto häämöttää. Harvalla poliitikolla on ollut sitä rautaista päättäväisyyttä kun kaikki ovat sinua ja Perussuomalisia vastaan. Tärkeintä on ollut kuitenkin, että Suomen kansa on seisonut takanasi. Niin myös jatkossa. Rehellisyys ja vankkumaton poliittinen moraali palkitaan parhailla mahdollisella tavalla: kansan luottamuksella.

Kiitos Timo Soini. Ääneni ei mennyt turhaan. Muutkin ovat jo todenneet saman.

Äänestä
  • Tässä on nyt pari pientä ristiriitaa ;) >>kun KAIKKI ovat sinua ja persuja vastaanSuomen kansa on seisonut takanasi

    Äänestä

SDP:lllä, Vasemmistoliitolla ja Vihrellä oli "kynnyskysymys" ettei "faschistit" pääse hallitukseen kt. esim. http://keskustelu.suomi24.fi/node/9811545#comment-49096180).

Em. puolueet juoksevat täällä parjaamassa Perussuomlaisia. Televisiouutisissakin demari toimittaja toisti, että "persu" sana on hyvä kuvaamaan perussuomalaisia. Hän oikein hoki sitä useaan kertaan.

Äänestä

Hesarissa yritetään epätoivoisesti kaupata SDP vetoista hallitusta:
SDP
PerusSuomalaiset
Rantaruåttalaiset
Vasemmistoliitto
Kristilliset

Mielenkiintoista, että Perussuomalaiset mainitaan nyt puolueena eikä "Soinin joukkiona". Hesari on jo kymmeniä vuosia ollut SDP takapiru. Se on nähty joka kertaa vaaleissa ja erityisesti pressan vaaleissa.

Hyvät hesarilaiset siis: uskotteko tosiaan em. hallitukseen?????

Antakaa mun nauraa.

Äänestä

Yhtenä "Soinin joukkiolaisena" eli siis ihan tavallisena suomalaisena miehenä, jolla on vaimo ja lapset ja paljon asuntovelkaa: haistakaa demarit pitkä ....

Äänestä

kyselkää ja kuulostelkaa myös rohkeasti internetiltä itseltään.

hakusanaksi riittää:
korporatismi

Äänestä

Pitäkää kiinni ainakin pakkoruotsin poistamisesta. Jos Katainen en sen perusteella halua hallitusta niin yrittäköön yksin.

Kuinkahan moni Suomessa yleensä on ihan varmasti pakkoruotsin kannalla?? No Rantaruottalaisesti tietysti, mutta entäs muut? Enpä usko, että kovin moni. Se on nähtävissä kouluissa jo nyt.

Äänestä

Voimme arvioida myös pelimies SOININVAARAA

Soininvaara lähti vain yhdestä syystä ehdokkaaksi eduskuntaan,
Soininvaara näki ETTÄ HÄN EI PÄÄSE KAUPUNGINJOHTAKSI MISSÄÄN
KUN VIHREÄT LUISUVAT ALASPÄIN ja puoluetta johtaa femakkoremmi
braxismi-sinnemäkismi-ideologian sokeuttamana.

Vihreät eivät päässeet johtaksi Espoossa joten Soininvaara arvasi,
että hänelle tullaan tarjoamaan vain ikäviä urakkatöitä kuntien yhdistämisessä
ja siitä haukkumisia
ei tarjota päivärahoja, sihteereitä ja matkustusbudjettia reissaamiseen.

Siksi Soininvaara lähti eduskuntaan takaisin
http://www.vihrealanka.fi/node/8089

- öä

Soininvaaran arvaten hänen seuraava vetonsa voisi olla eduskunnassa
laiskottelu
ja siinä ohessa KIRJAN kirjoittaminen
niinkuin ei sitä lässyä häneltä olisi saatu jo riittävästi, kuten
kansalaispalkka-biletysrahaa.

Suomalaisen kansanliikkeen tärkeä tavoite voisi olla
vihreiden täyttäminen braxismi-sinnemäkismi-tanssija-homo-naimalakko-toiseus-muukalaisuus-monikulttuurisuus-hömpällä ja -joukolla

joka pitäisi Suomen kansan iloisella mielellä kun sitä rämpimistä katselisi.

Äänestä

Pojat,
Suomi voitti vaaleissa ja lätkässä. Ruåttalaiset hävisi. Ja hyvä niin.

Soininvaara, Urpilainen ja muu "joukkio" hävisi. Ja pahasti hävisikin.

Äänestä

Tärkeintä on saada nopeasti hihat heilumaan. Edellinen remmi sössi pahasti ja aikaa tuhraantui

Äänestä

Lyhyet neuvottelut, Soini pääministeriksi ja se on siin. Katainen toimikoon vanhassa virassaan. Halla-Ahosta maahanmuuttoministeri. Kepu ottakoon ulkoministerin salkun ettei se Rantaruåttalainen saa sitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


FIN PS FIN kirjoitti:

Samoin kuin vihreitä. Mene mielummin tukemaan vaikka Kataista. SDP ON PUOLUE JONKA KIEROILULLE ET SINÄKÄÄN PÄRJÄÄ.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu