KAJAANI 25.8-2.9.2011

TULI KUTSU KERTAAMAAN, OSASTO 1.JVK/TSTOS VUOSANGAN IHANAAN ITÄ-SUOMEN MAISEMAAN!

ONKO MUITA ONNEKKAITA? MENEEHÄN TUO KERTAUS REILU KAHDEN VUODEN KOTIUTUKSEN JÄLKEEN.

T. RES. ALIK. 1/08
2472
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

1/03 olin alik ja kertaakaan ei ole edes kutsuttu. Tämän voisin tulkita epäluottamuslauseeksi sa-intin puolelta?

Äänestä
  • Sama täällä. alik. res. I/03, KaiPr. P-SVP 1vk

    Ei ole kertauksista kuulunut. Oli varmaan paras saapumiserä, niin ei tarvi kertailla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


TJ MIINUKSELLA kirjoitti:

TULI KUTSU KERTAAMAAN, OSASTO 1.JVK/TSTOS VUOSANGAN IHANAAN ITÄ-SUOMEN MAISEMAAN!

ONKO MUITA ONNEKKAITA? MENEEHÄN TUO KERTAUS REILU KAHDEN VUODEN KOTIUTUKSEN JÄLKEEN.

T. RES. ALIK. 1/08

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu