Paras hallitus

Mielestäni paras mahdollinen hallitus tämän päivän Suomelle olisi seuraavanlainen:

PS muodostaisi yksin hallituksen, ja Eduskunnassa riittäisi 39 jaa-ääntä asian läpiviemiseen.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

No sehän se on:diktatuuri;)

Äänestä

Vaikka persuilla olisi 200 edustajss, niin he ajaisivat itsensä oppositioon tavalla tai toisella, niin paljon pelkuruutta vastuunkantoon Soinisteilla on.

Äänestä
  • Perussuomalaisten ei kannatta hyväksyä osittaista vastuuta maan asioiden hoitamisesta. Perussuomalaisten pitää ottaa Suomen ongelmien ratkaisemisesta TOTAALINEN, TÄYDELLINEN VASTUU. Kyllä perussuomalaiset ovat siihen valmiita. Perussuomalaisilla on kova ja selkeä ohjelma. Jokainen kansalainen voi siitä vakuuttua. Annetaanpa perussuomalaisten yrittää yksinään. Muut puolueet koettivat jo. Niiden hetki tuli ja meni. Tulevaisuus olkoon perussuomalaisten. Siksi VALTALAKI voimaan.

    Äänestä

Nykyisen kansallisen kriisin vuoksi perussuomalaisten tulee vaatia VALTALAIN säätämistä. VALTALAKI antaisi perussuomalaisille poikkeusvaltuudet hallita maata yksinään seuraavat neljä vuotta. Mikäli suomalaiset sen jälkeen ilmaisisivat kannatuksensa perussuomalaisten hätätoimille kansanäänestyksessä, VALTALAKIA voitaisiin jatkaa neljällä lisävuodella, ja niin edelleeen. Suomi ei tarvitse riiteleviä parlamentaarikkoja ja keskenään valtaa kähmiviä puoluepoliitikkoja, vaan VALTALAIN. Annetaan perussuomalaisten yrittää yksinään. Muut ovat jo epäonnistuneet. Siksi VALTALAKI.

Äänestä

Juuri noin, kuten aikoinaan Saksassakin. Mitä me teemme oikeastaan demokratialla ja sen ällöttävällä jatkeella parlamentarismilla? Niitä ei voi syödä. Kansalle riittää leipä ja sirkushuvit ja PS todennäköisesti tarjoaisi molempia ennen kuin Suomen kansa kuolisi nälkään. Sitten ei tarvita edes sirkushuveja.

Äänestä

Eikös se pSS-mies Timo Soinin esikuva tehnyt juuri niin, ensin häiriköi niin paljon kuin pystyi valtiopäivillä ja lopulta päätyi kaduille tappelemaan.

Ensin teurastettiin kilpailevat työväenpuolueetja sitten ryöstettiin juutalaisten omaisuus.

Ja sitten loppu menikinelintilan laajentamiseen. Kun nykyinen EU-politikka ei miellytä Soinia, niin ehkä pieni Euroopan turnee ja koko EU olisi alistettu pSS-mies Soinille.

Ja jos köyhyys ei poistuisi niin ainhan voi päästä eroon köyhistä.

Joten luottakaa vain Soiniin, kyllä pSS-mies Soini järjestää kaiken.

NINEL

Äänestä

toivottavasti tähän maan tapaan saadaan stoppi, taikka perussuomalaisten vaalivoitosta uhkaa tulla täydellinen floppi.

tutustukaa avoimessa internetissä ---- virkanimitysruletti

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pee-es kirjoitti:

Mielestäni paras mahdollinen hallitus tämän päivän Suomelle olisi seuraavanlainen:

PS muodostaisi yksin hallituksen, ja Eduskunnassa riittäisi 39 jaa-ääntä asian läpiviemiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu