Asia koskee huumeeseen kuollutta nuorta miestä. Otan osaa sukulaisen tai tuttavan menettäneiden suruun.
Olitko paikalla kun hän kuoli? Kertoisitko mitä näit ja koit? Miten kuolema tapahtui ja missä? Oliko muita huumeenkäyttäjiä paikalla? Oliko paljon yleisöä, ja miten yleisö suhtautui asiaan? Onko tiedossa, kuka huumeita tarjosi?
Miltä pukeutumis- tai muuta tyyliä kuollut mies edusti? En utele nimeä tai mitään yksilöivää tietoa.
Kiinnostaa, koska tämä on kotikaupunkini, ja haluaisin tietää vähän tarkemmin mitä täällä tapahtuu.
Olitko paikalla kun hän kuoli? Kertoisitko mitä näit ja koit? Miten kuolema tapahtui ja missä? Oliko muita huumeenkäyttäjiä paikalla? Oliko paljon yleisöä, ja miten yleisö suhtautui asiaan? Onko tiedossa, kuka huumeita tarjosi?
Miltä pukeutumis- tai muuta tyyliä kuollut mies edusti? En utele nimeä tai mitään yksilöivää tietoa.
Kiinnostaa, koska tämä on kotikaupunkini, ja haluaisin tietää vähän tarkemmin mitä täällä tapahtuu.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kasva aikuiseksi! Mies kuoli huumeisiin, mitä sillä on väliä miltä hän näytti ja paljon oli yleisöä?
Otan osaa tosiaan tutuille..
Porukkaa oli aika paljon. Paikalla myös muutama ambulanssi ja poliisi. Yritettiin elvyttää, lopulta todettiin kuolleeksi. Kuoli noin 22.10-22.20 aikoihin. Alkoholia taisi olla myös nauttinut.
liian kohteliaaksi koska yhtä hyvin tapahtuma voi olla helpotus ja painajaisesta pääseminen kuolleen sukulaisille ja tuttaville. Mistä tiedät minkalainen paskiainen saattoi olla kysymyksessä, joten turhanpäiväiset liennytykset on parasta jättää pois.
"Hyvä" että koneella "tiedetään" minkälainen ihminen, hanki elämä itsellesi..L
eikös siellä ollut myös puolustusvoimien pasi panssariajoneuvo ja pari helikopteriakin paikalla, sekä eristivät alueen maksullisilta naisilta, sekä ilmavoimat turvasivat vietnamilaisten ruuan teko rauhan torilla,
mitä mieltä olette muuten omenoista?
Aivan niin.
Kovin on muumiotautisia tämän kevään omenat, joten maku poikkeaa jonkun verran normaalista.
Kyllä näitä Helsingin torille kuitenkin tilataan ja olen juuri lähdössä viemään rekkakuormallista, eli noin 40000kg:n lastia.
Erittäin hyvin on kuulemma tehneet kaupppansa kun myyjät fiksusti keksivät ilmoittaa, että nyt on myynnissä äskettäin markkinoille tullut täysin uusi omenalajike jota ei ennen ole ollut saatavissa missään päin maailmaa.
Tässä vielä kuva uutukaislajin tunnistamisen helpottamiseksi:
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR0bDNKPTp4LIgfUbDfzFOe7eMG8PFYDH0MbEGx0uyXoCeSSMX6
Pukeutumiseen sen verran että hänellä oli housut jalassa, mutta sukka vain toisessa koivessa
Voi teiän kanssa...... -.- Noh, tosiaan valtaväestö ymmärrettävistä syistä, joiltakin kohti massavirran mielipiteen (wikipediasta esim. propaganda) vuoksi, koska aiheeseen liittyvät myös huumeet. Siitä johtuen kyseessä on "täysi paska, joka joutaa kuolla pois jotta sukulaiset saa rauhan kun pääsee eroon". Ja kyllä, aivan selvänä täällä kirjoittelen, kun uskon vahvasti, jotta tähän tulee heti että mikähän huumehörhö tuollakin kirjottelee kun tommosista puhuu hyvää. Kyseessä on hyvä ystäväni, joka oli varsin kova menetys monelle, varsinkin sukulaisille. Henkilö ei tahtonut kenellekään pahaa, koska oli liian hyväsydäminen ihminen. Enkä mitenkään kaunistele tätä miestä, vaan tunsin itse hänet. Aluksi ei tehnyt mieli vastata tähän mitään, mutta halusin vastata, kun luin jonkin sortin aivohalvauksen oireista kärsivän narussa talutettavan tunnollisen veronmaksajan kommentin. Mikä teitä ihmisiä riivaa. Mistä te tiedätte, minkälainen ihminen on kyseessä. Tosiaan, kasvakaa!!!
On törkeää haukkua ihminen huonoksi vain sen takia, että hän on sattunut ajautumaan huumeiden käyttäjäksi. Varmasti läheiset ihmiset surevat häntä. Ajattelepa ajattelematon kirjoittaja tuolla ylempänä, jos esimerkiksi ystäväsi tai äitisi kuolisi ja ihmiset haukkuisi että jouti kuollakin tuollainen.
Varmasti tässä ihmisessä on ollut kosolti hyviä ominaisuuksia, jotka on olleet hänessä huolimatta huumeiden käytöstään.
Jokainen ihminen on Jumalan luoma ja jokaisen elämä on arvokas.