J Eerolako julkisilla

Kerroppa nyt omin sanoin köyhälle kansalle jota puolusta omien sanojen mukaan miten tuo sinun liikkuminen julkisilla toimii.
Olit anovasti kysan sivuilla pyöräilykypärä kallellaan, mutta onko mikään muuttunut tuon lehtijutun jälkeen? vieläkö ajelet pyörällä ja liikut linkkarilla vai onko jo auto hommattu?
892
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei kuulemma autoa ,mutta MERSU!!!!!

Äänestä

Tosi typerää kotkalaista kateutta, jolle nauraa hevosetkin, Oikeinko meinaat että Helsinki Kotka väliä ajellaan polkupyörällä ?

Äänestä

Ei hätää näin Juhon vanhalla polkupyörällä tyttö tarakalla. Vanhat ovat kujeet uudella kansanedustajalla. Kotkalaisten esikuva jatkaa siihen mihin jäi ennen vaaleja.

Äänestä

Tähän ei Hirvonen pysty!

Äänestä

Eiks julkiset kulje vai?

Äänestä

Polkupyörällä luonnossa liikkuminen pikkutytönkanssa ei tarvita julkisia kulkuneuvoja.

Äänestä

Vasemmistolaiset ajavat Volvolla. Tiusasella sellainen.

Äänestä

Kyllä lasten kanssa on paljon parempi liikkua luonnossa polkupyöräntarakassa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei varaa autoon kirjoitti:

Kerroppa nyt omin sanoin köyhälle kansalle jota puolusta omien sanojen mukaan miten tuo sinun liikkuminen julkisilla toimii.
Olit anovasti kysan sivuilla pyöräilykypärä kallellaan, mutta onko mikään muuttunut tuon lehtijutun jälkeen? vieläkö ajelet pyörällä ja liikut linkkarilla vai onko jo auto hommattu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu