Millä ehdoilla?

sekamelska

Millä ehdoilla persut osallistuisivat hallitukseen? Vai oliko se niin, että ehdot ovat edelleen samat, mutta neuvotella voidaan, kun tilanne on eri. Niinpä kysynkin, että millainen tilanteen pitää olla, että persujen ehdot menevät läpi hallitukseen osallistumiseen? Jos tilanne pitää olla se, että EU on kaatunut, niin on aika härskiä politiikkaa nyt puhua, että neuvotella voidaan, kun tilanne on muuttunut.

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Näillä ehdoilla pers

      No ensinnäkin persuja ei saa enää kutsua persuiksi, sillä se kielletään.
      Maahan saadaan ennakkosensuuri, jossa tarkastetaan erityisest persujen asioita esittelevät artikkelit.
      Epäluotettavat toimittajat erotetaan välittömästi ja viedään keskitysleireihin tekemään hyödyllistä työtä, siellä he saavat murskata kiviä sepeliksi vasaralla hakkaamalla. Television kanavia lakkautetaan, sillä yksi kanava riittää hyvin persujen ideologiseen käyttöön.
      Suomi eroaa EU:sta ja eurosta. Taloudessa siirrytään vaihdantatalouteen ja omavaraistalouteen, jossa kaikki kasvattavat omat perunansa.
      Maan rajat suljetaan ja ulkomaalaistaustaiset saavat muuttaa välittömästi pois. Myös suomalaisen näköisten rodullista puhtautta tarkkaillaan ja suoritetaan muun muassa dna-testejä kouluissa ja työpaikoilla.
      Ulkomaanpasseja ei myönnetä Suomen kansalaisillekaan, sillä kenenkään ei tarvitse hakea huonoja vaikutteita ulkopuolisesta maailmasta.
      Soinille myönnetään valtakunnankansiterin arvo, jota kuvaavat kultaiset epoletit, kääryt sekä auringonkehräristi polkimia polkevalla korpilla ja räpylöillä varustettuna.
      Näillä ehdoilla persut suostuvat hallitusvastuuseen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      153
      11655
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      148
      5423
    3. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      43
      4397
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      132
      3632
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      39
      2718
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1926
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      107
      1646
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      360
      1596
    9. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      95
      1489
    10. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      136
      1431
    Aihe