Demareiden vallanhimo on taas nähtävissä, koska yrittävät ajaa itselleen pääministerin paikkaa, dominantin asemaa.
Demarit eivät pysty keskustelemaan tasapuolisesti muiden kanssa. Asia on todennettavissa Porin kaupungin päätöksenteossa ja omassa puolueessaan.
Taistelu omassa puolueessa on veristä, kun kaikki paikallsiyhdistkset hakevat johtajan asemaa ja omassa killassaan kaikki haluavat puheenjohtajiksi.
demarit kaikenmaailman yhdistyksissä pyrkivät verisesti ja häikäilemättömästi PUHEENJOHTAJAKSI.
Mitä yhteistyötä tämä on. Tämä on narsistiyksilöiden vallanhimoa.
Siinä ei kansan ja äänestäjien etu merkitse mitään.
Demarit käpykaartiin!
11
208
Vastaukset
- Demaridiktatuuria
Sosiaalidemokraattien eduksi on sanoottava se, että ne saivat juoniteltua ja kieroiltua porsaanreikien kautta äänestäjien tahdon vastaisesti Kataisen kanssa Portugali-tuet meidän verovaroistamme.
Kaikki muut, paitsi perussuomalaiset, ovat vastustaneet EU:n mustaa tukiaukkoa!
Reijo Lehtisen ei kannata olla huolissaan sitä, ovatko perussuomalaisten äänestäjät pettyneitä siitä, kun Soini ei ole kääntänyt takkiaan!
Perussuomalaiset ovat tyytyväisiä, että on edes yksi puolue, joka kunnioittaa äänestäjiensä mielipiteitä.
Vain meillä perussuomalaisilla on oikeus arvostella omiamme. Ei sulla Reijo Lehtinen eikä muillakaan vasureilla ole mitään legimiteettiä meidän suhteen. Ethän voi olla pettynyt, koska olet vihollisleiristä.
Lipponenhan muuten opastikin teitä deekuja "eristämään" perussuomalaiset. Tämä ei ole oikeaa demokratiaa.
Sot - sot-hyi-hyi!!!- Purjeveneilijäkroiso
Demari reijo Lehtinen ei ole köyhän työväestön edustaja:
-miehellä on kallis purjevene ja aikaaaaaaa....kuten porvarilla
-kannattaa muiden demareiden tapaan tuloerojen kasvattamista
Prosenttiperusteinen palkankorotusperuste on eriarvoisuutta lisäävää palkkapolitiikkaa ja se on aina ollut demareiden junttaama linja.
Jos palkka nousee 2 % niin minulle pienipalkkaiselle se tekee korotusta 40 euroa, mutta sataman työtä vieroksuvalle luottamusmiehelle se tekee 80 euroa.
Demari on demari sen takia, että työväestöltä saa helposti paljon ääniä ja populaatio on helposti höynäytettävissä vain puhumalla paskaa ja muka olemalla samalla puolella. - Hamnbuse
Purjeveneilijäkroiso kirjoitti:
Demari reijo Lehtinen ei ole köyhän työväestön edustaja:
-miehellä on kallis purjevene ja aikaaaaaaa....kuten porvarilla
-kannattaa muiden demareiden tapaan tuloerojen kasvattamista
Prosenttiperusteinen palkankorotusperuste on eriarvoisuutta lisäävää palkkapolitiikkaa ja se on aina ollut demareiden junttaama linja.
Jos palkka nousee 2 % niin minulle pienipalkkaiselle se tekee korotusta 40 euroa, mutta sataman työtä vieroksuvalle luottamusmiehelle se tekee 80 euroa.
Demari on demari sen takia, että työväestöltä saa helposti paljon ääniä ja populaatio on helposti höynäytettävissä vain puhumalla paskaa ja muka olemalla samalla puolella.Missä satamassa on työtävieroksuva demariluottamusmies. Vaikka olenkin nk väritön eli sitoutumaton tuuliviiri ja äänestäjä oman mieleni mukaan, en sellaista henkilöä ainakaan Porin satamissa tunne. Olen sentään jo vuodesta 1975 siellä ollut hommissa ja ajattelin vielä vähän aikaa jaksaa.
- kax gubbee
Demarit eristävät omiaankin, siis sellaisia, joita halutaan pitää vain rivijäsenenä, maksavana ja äänestävänä idioottina.
Reijo Lehtinen on yksi nuoleskelija, joka halajaa valtuustoon tai ainakin kirjastolautakuntaan.
kirjoittaa jätkä tosiaan lipposmaisia juttuja. Onhan Lipposen pariskunnalla ja Lehtisen pariskunnalla yksi yhteinen piirre muutenkin, kummankin muija sopisi omaksi tyttärekseen iän puolesta. hyistana!!!!
Vaarit horisevat vanhuuden houreessaan.
- SJ.
aivan samaa mieltä-kysypä kaupungin duunareilta ja sairaanhoitajilta ne kiroo määrätyt ns.päättäjät alimpaan......et.eräät kaupupungin johtajat sekä päättäjänaiahenkilön on e. pusturmajoht.''''''''''ei hyvältä näytä.tv.SJ.
- IR
JEP TERTTU JA HANNUS SAISI JO LÄHTEÄ PILAAVAT LOPULLISESTI TÄN STADIN,
- Grekori
Onpa paksua valetta. Reijo Lehtinen ei ole koskaan omistanut purjevenettä. Pieni soutuvene 3, 90 m. oli pienen aikaa. Miten Soinilla ja persuilla mene tänään? 😉😂
- paskat housussa
Sosiaalidemokraattien alkuperäinen tarkoitus olikin hallitusneuvotteluissa kaapata pääministerin paikka kokoomukselta kommunistien tuella.
Nyt sosdemit ovat käpykaartissa...ehe...ehe...heh..he..heeee!!! - Narsistit hirteen
Narsistit pyrkivät politiikkaan mukaan ja siellä ehdottomasti puheenjohtajaksi. Rivijäsenyys ei tyydytä narsistin sairasta vallanhimoa.
- entinen kommunisti
Millään ei ole enää mitään väliä, valtaeliitti on ottanut oikeudekseen raiskata maamme.
80 % suomalaisista haluaa tukea tätä demari-hyvävelijoukkiota, kokoomus-ryöstöporvarijoukkiota ja perässähiihtäviä kommunisteja, jotka eivät muista, mitä on työväenaate ja mitä äänestäjät odottivat.
Demokratia toimii, enemmistö meistä haluaa antaa rahaa ulkomaisille porvareille ja samalla kiristää kansalta nämä rahat.
Kun kuuntelee kansan ääntä niin en ole kuullut livenä kenenkään kannattavan EU-tukia, mutta silti karja äänestää näiden puolesta. - Postdem
Ketkä muut pyörivät köörissä muut kuin TPK työläiset joilla on "lindel unelma vapaudesta" ilman koulutusta pomoksi....moottoripyärä ja vene.
Kuntapuoleena Porissa demarit ovatkin ottaneet jo ensaskeleen tulevaan, Ulasoorin lanamies on löytänyt hengenheimolaisia Postitalon lestadiolaisista! Tuttiritareita kun ovat....voi perkele mitä juntismia tässä Suomen suossa, alligaattorit puuttuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1084711Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293443No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452400- 491524
- 361423
- 381246
- 141162
- 1641050
- 271048
- 6954