Paras hallituspohja olisi tämä.

KOK, KOK ja KOK.

Kaikki muut puolueet voisi laittaa oppositioon kasvamaan.
268
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yksipuoluejärjestelmää kokeiltiin jo Neuvostoliitossa .

Äänestä
  • Siinähän se pointti juuri onkin,sillä eikös kokoomuksen sisar/veljespuolue venäjällä ole yhtenäinen venäjä.Kun alkaa oikein miettimään,niin tulevatko nämä hallituskuvioidenkin "askelmerkit" itärajan tuoltapuolen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kokoomushallitus kirjoitti:

KOK, KOK ja KOK.

Kaikki muut puolueet voisi laittaa oppositioon kasvamaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu