tuolla ylhäällä pötköttää. Siitä vaan. Pitkät kalssarit on historiaa jne.... Keijokin maistuu aina vaan paremmalle. Sen tiedän, että mitä enemmän "Iso Arska pullistelee niin sen isommat ovat UV-indeksin lukemat. Mutta voisiko olla niin. että mitä isommat U-V lukemat sen pienemmät A-V lukemat.
Mene ja tiedä. .............. Mä menen.
"Iso-Arska" se vaan......
12
136
Vastaukset
luulin että puhuit kuvernaattorista
Heippa Pässi!
Ei se pötkötä, se suorastaan pönöttää. Ooksä muuten ihan satavarma et kyseinen Arska on Arska.. mitä jos se onkin vaikka Annikki? Kuis sitte suu pannaan?
Vaan mullapa oli pitkät kalssarit tänään. Ei ne yhtään liikaa ollu. Paitsi iltapäivällä jo melkein oli. Suvi-Keijo on parempaa, oot oikeessa;)
No mihis sä menit? Joko tulit?- Yx Pässi
Mä tulin nyt. Kyllä se Arska on, Annikki otti ja lähti jo aikoja sitten. Minkälaista on muuten Turun kauppahallista saatava "rusinamakkara" ? On varmaan helvetin hyvää, nimenomaan Keijon kanssa nautittuna.
Sulla on muuten aika tarkka vainu, meinaan kun joku yritti tossa taannoin feikkailla ja jäi heti kiinni. Prkl. Yx Pässi kirjoitti:
Mä tulin nyt. Kyllä se Arska on, Annikki otti ja lähti jo aikoja sitten. Minkälaista on muuten Turun kauppahallista saatava "rusinamakkara" ? On varmaan helvetin hyvää, nimenomaan Keijon kanssa nautittuna.
Sulla on muuten aika tarkka vainu, meinaan kun joku yritti tossa taannoin feikkailla ja jäi heti kiinni. Prkl.Pässi rakas, kyllähän mä ny sun tyylin tunnistan.. siihen ei kukaan muu kykene;)
Mihis Annikki lähti? Oliks se Tähti ku lähti?
Empä kuule tiedä.. en varsinaisesti oo makkaran ystävä ja rusinamakkara arveluttaa kovin.. vaatis monta Keijoa ennenku maistaisin..
- yx pässi
Tulin tietty, ku blondi haastelee :-D
Monet tulee. Mut kuka sä oot, et ainakaan Pässi.. tai toki sä pässi voit olla mut et tää nimenomainen pässi.
a-v kirjoitti:
Monet tulee. Mut kuka sä oot, et ainakaan Pässi.. tai toki sä pässi voit olla mut et tää nimenomainen pässi.
Eikö nuo ookkin kivoja ;o))),,, mitähän ne oikein olettaa itestään?,,, käyköhän niillä päähän kuin kipeesti kun ne nuppi savuten yrittää feikata ;o)))?,,,
mokka-mari kirjoitti:
Eikö nuo ookkin kivoja ;o))),,, mitähän ne oikein olettaa itestään?,,, käyköhän niillä päähän kuin kipeesti kun ne nuppi savuten yrittää feikata ;o)))?,,,
Ihan kivoja ovat;) Maksatko mulle viissataa jos oon oikeessa ja se seuraavaks sanoo tulevansa nussimaan mua, siis Pässinä..?;)
Näkyy nimittäin anti olevan melko vähäistä.
Ps. Ei sun oikeesti tartte maksaa, riittää kunhan tunnustat et mä olin oikeessa;)a-v kirjoitti:
Ihan kivoja ovat;) Maksatko mulle viissataa jos oon oikeessa ja se seuraavaks sanoo tulevansa nussimaan mua, siis Pässinä..?;)
Näkyy nimittäin anti olevan melko vähäistä.
Ps. Ei sun oikeesti tartte maksaa, riittää kunhan tunnustat et mä olin oikeessa;)Maksan tietty,,, vaikka lupasit ettei tarvii maksaa,,, sillon joku fobia hirttäny päälle,,,, Tai sitte se on mustis, niin helvetin mustis ettei sen järki juokse muun asian perässä ;o))),,,
Ps. En maksakkaan,,, katoin kukkkaroon, ja kaikuhan sieltä vastas ;o))),,,mokka-mari kirjoitti:
Maksan tietty,,, vaikka lupasit ettei tarvii maksaa,,, sillon joku fobia hirttäny päälle,,,, Tai sitte se on mustis, niin helvetin mustis ettei sen järki juokse muun asian perässä ;o))),,,
Ps. En maksakkaan,,, katoin kukkkaroon, ja kaikuhan sieltä vastas ;o))),,,Huomeniii..eiku päiviä ja iltoja samalla.;)) Teillähän täällä taas hauskat jutut?;)
- aurinkoista iltaa
Kivastihan tuo vieläkin paistelee, on vähän viileetä eilisen ukonilman jälkeen. Kummasti viilentää nuo ukonkuurot ilmaa.
Hikeä vieläkin pukkaa, tulin tunti sitten lenkiltä. Kiva oli ulkoilla, vaan meinasi nuo hyttyset olla aikalailla nälkäisiä. No, muutamalla paukamalla sentään selvisin.- oikea.heippa.
Hytteisistä puheena ollen en ole nähnyt ensimmäistäkään tänä kesänä. En viime kesänäkään. Kuinka emme ole kohdanneet:) Siis hyttysten kanssa. Kun on paljon ulkotöissä ja sisätöissä ja vapaa-aikana asuu korkealla, ei synny yhteentörmäyksiä. Onkohan hyttisillä korkeusrajoittimet, etteivät ne lennä kovin ylös:)))
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24645322Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011223Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy19010849Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369701Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858518Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236501Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03200Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys282212- 341576
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261500