Nuusku kirjoittaa vl-foorumissa

hmmmmmmmm

En tiedä onko siitä ollut ketjussa on kysymystä, kun on niin pitkä ketju, mutta lyhyen netissä surffailuni perusteella minulle jäi mielikuva, että tämä pedofilia-asian keskeisessä roolissa oleva tutkija J. Hurtig ilmeisesti lukeutuu näihin liberaalisiiven edustajiin, ja voisi kuvitella vaikeuttavan yleisesti ottaen näidenkin asioiden käsittelyä, jos v-tutkijakasvo, jota media haastattelee harva se kerta kerta pf-aihetta käsitellessänsä, niin jos tämän tutkijan sielun tila ei ole paras mahdollinen, sitä on ilmeisesti hyvin vaikea hoitaa nykyisessä mediatilanteessa. Olen ajatellut samoin muidenkin liberaalien kohdalla, että Jumala varmaankin aikaa odottaa siihen, jolloin tilanne jotakin puuttumista tarvitsee, ja sitten siihen otollisen ajan ilmoittaa. Inhimillisesti ajatellen olisi kätevintä hoitaa nämä miehet ja naiset samalla kertaa pois luottamustehtävistä, niin säästyisi uutistilaa lehdistäkin, ettei tarvitse yhdestä kerrallansa aina rääkkyä, vaan kaikista sitten samalla.

5

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hmmmmmmmmmmm
    • kdfak

      Näin juuri. Samalla kertaa puhdistetaan koko kristillisyys väärähenkisistä seuraisännistä, pyhäkoulu- ja raamattuluokan opettajista, säestäjistä, esilaulajista ja kaikista muistakin. Arviolta 10 - 20 tuhatta ihmistä heitetään saatanalle samanaikaisesti. Kätevää ja tehokasta.

    • missä? missä ???

      Löytyykö lisää juorunaiheita tonkijoille ?
      Eikö muuta löytynyt, mitä pitää tuoda tänne nokittavaksi.
      Tuleeko kicksiä, kun tuo tänne luita järsittäväksi ?

      • ole hyvä!!!

        Muutenkin vl-foorumilla tuntuu olevan hempeää henkeä pedofiilejä kohtaan. Tässä erään foorumilaisen vastaus sellaiseen viestiin jossa muistutetaan että pelkkä anteeksianto ei pedofiliatapauksissa riitä, vaan vaaditaan myös ennaltaehkäisyä ettei pedofiili pääse jatkamaan toimintaansa.

        "Tuo kuulostaa armottoman palvelijan puheelta.

        ,"Niin Jesus sanoi: en minä myös sinua tuomitse: mene, ja älä silleen syntiä tee."
        Pf. joka katuu,saa anteeksi, ja myös korjaa maallisen lain edessä, jos hän haluaa Taivaaseen, niin tuo Jeesuksen sana, älä silleen syntiä tee.

        Ei Jeesuskaan tentannut ristillä olevaa ryöväriä mitä hän oli tehnyt, annetaanko anteeksi vai mietitäänkö kannattaako anteeksi antaa, vaan ryöväri sai armon ja pääsi paratiisiin Jeesuksen kanssa."


    • rivi-vl

      Nuusku kirjoittaa asiaa isolla A:lla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2132
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      58
      1048
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      969
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe