Kataisella ei ole enää edellytyksiä hallitustunnustelijana!

Wideroos kun tv:ssä kuvitteli että tähän maahan voidaan luoda edelleen keskustan ja kokoomuyksen oikeistohallitus rkp:n myötävaikutusksella.

Kaikenlaisia helvetin tonttuja niitä onkin.

Jos sosialidemokraatit jätetään ulkopuolelle kansalaisten suuttumus on raivoisa.
767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikös se nyt TAASEN ollutkin niin , että 39% oli raivoissaan demareille.!
Ja se on paljon se.
Eli kansa haluaa PS-KEPUN +VAS POHJAISEN LISUKKEELLA pienet tai kok.

sossut on oppositiossa ja pysyy.

Äänestä

On oikein hyvä, että persut menevät keskustan kanssa hallitukseen. Minä vain pahoin pelkään, että se koalaatio ei tule kestämään.


Siellähän jo tulee vastaan nuo kepulaisten saamat miljoonatuet kaikenmaailman asioista. Eiköhän persut ja vasemmisto ilman muuta tartu niihin.

Hyvin mielenkiintoista.

Äänestä

wideroos on vallan sokaisema edesvastuuton luopio ,,,,....

Äänestä

Keskustalla ei pitäisi olla mitään asiaa hallitukseen näiden vaalien jälkeen. Piirien puheenjohtajien kannat paljastivat, että puolue on läpikotaisin mätä. Kannattajiensa näköinen siis. Kokoomus, Keskusta ja RKP oppositioon, muut hallitukseen. Suurimman puolueen asemaan on turha vedota näillä marginaaleilla.

Äänestä

Keskustan pitänee ottaa vastuu, kun valehtelevasta Jutasta ei ole mihinkään.
Olemus paisuu kyvyt heikkenevät.

Äänestä

"Keskustalla ei pitäisi olla mitään asiaa hallitukseen näiden vaalien jälkeen. Piirien puheenjohtajien kannat paljastivat, että puolue on läpikotaisin mätä. Kannattajiensa näköinen siis. Kokoomus, Keskusta ja RKP oppositioon, muut hallitukseen. Suurimman puolueen asemaan on turha vedota näillä marginaaleilla."

Samaa mieltä kirjoittajan kanssa. Keskustan paikka ei ole hallituksessa, eikä myöskään kokoomuksen. Nyt on korkea aika laskeutua eu:n pilvihattaroilta todelliseen maahan ja alkaa rakentamaan suomesta sitä hyvinvointivaltiota jota rakennettiin sotien jälkeen -80 luvun puoliväliin saakka.

Äänestä

Vielä vähemmän demareilla on sitten asiaa hallitukseen. Valehtelija ja juonnitelijan johdolla ei maata johdeta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Raivokansa kirjoitti:

Wideroos kun tv:ssä kuvitteli että tähän maahan voidaan luoda edelleen keskustan ja kokoomuyksen oikeistohallitus rkp:n myötävaikutusksella.

Kaikenlaisia helvetin tonttuja niitä onkin.

Jos sosialidemokraatit jätetään ulkopuolelle kansalaisten suuttumus on raivoisa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu