Kuka on suomenruotsalainen?

Klaus Fleming

Natseilla oli omat testinsä mutta mites svekkulit mittaa ruotsalaisuutta. Toisaalta ketä kiinnostaa koska noin 99% svedupelleistä on keskinkertaisia luusereita. Se "älykkäin aines" on yleensä peräisin Keski-Euroopasta ja slaavilaisilta alueilta. Siellä ei paljoa tomaatteja viljeleviä nuuskaa niiskuttavia sinisilmiä ole, vai mitä.

1

150

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No comments

      Tähän voisi vastata vaikka mitä, mutta sen verran pelkureita nuo svedupetturit ovat uuden lain tultua voimaan, että ovat hävittäneet Höblästä kaikki paskakirjoitukset suomalaisista!!! Mitä raukkoja!
      Pelkäävät niin perkeleesti, mutta turhaan, sillä ei heitä mihinkään karkoiteta, vaikka Tammisaaressa pari sopivaa tilaa juuri vangeille onkin - vaan voivat jatkaa rauhassa hattuiluaan torilla ja Stockmannin liepeillä - - tarkistaa kuinka hyvin kenelläkin taipuu ruotsin suhuäänteet... no mutta toivottavasti se valitus siitä palvelusta loppuu, ja miettivät oman yhteiskuntarakenteensa uusiksi. Finni on saanut tarpeekseen.
      Tulevaisuudessa taitavat nuo kaksikieliset perheet kirjautua suomalaisiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

      Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
      Maailman menoa
      296
      8601
    2. Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita

      Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat
      Maailman menoa
      73
      5223
    3. Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka

      jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur
      Maailman menoa
      290
      4607
    4. SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"

      Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden
      Maailman menoa
      64
      3205
    5. Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä

      Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä
      Suomalaiset julkkikset
      2
      2657
    6. Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä

      Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,
      Elokuva
      4
      2032
    7. Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!

      Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr
      Maailman menoa
      6
      1933
    8. Ajattelin silloin

      että jos olet kiinnostunut, ihan oikeasti, niin kuulen sinusta vielä.
      Ikävä
      112
      1912
    9. TTP avajaiset

      Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja
      Haapavesi
      40
      1813
    10. Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!

      Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.
      Tv-sarjat
      0
      1780
    Aihe