Kuka on suomenruotsalainen?

Klaus Fleming

Natseilla oli omat testinsä mutta mites svekkulit mittaa ruotsalaisuutta. Toisaalta ketä kiinnostaa koska noin 99% svedupelleistä on keskinkertaisia luusereita. Se "älykkäin aines" on yleensä peräisin Keski-Euroopasta ja slaavilaisilta alueilta. Siellä ei paljoa tomaatteja viljeleviä nuuskaa niiskuttavia sinisilmiä ole, vai mitä.

1

137

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • No comments

      Tähän voisi vastata vaikka mitä, mutta sen verran pelkureita nuo svedupetturit ovat uuden lain tultua voimaan, että ovat hävittäneet Höblästä kaikki paskakirjoitukset suomalaisista!!! Mitä raukkoja!
      Pelkäävät niin perkeleesti, mutta turhaan, sillä ei heitä mihinkään karkoiteta, vaikka Tammisaaressa pari sopivaa tilaa juuri vangeille onkin - vaan voivat jatkaa rauhassa hattuiluaan torilla ja Stockmannin liepeillä - - tarkistaa kuinka hyvin kenelläkin taipuu ruotsin suhuäänteet... no mutta toivottavasti se valitus siitä palvelusta loppuu, ja miettivät oman yhteiskuntarakenteensa uusiksi. Finni on saanut tarpeekseen.
      Tulevaisuudessa taitavat nuo kaksikieliset perheet kirjautua suomalaisiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22552
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      97
      9811
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      53
      7723
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      95
      6492
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6227
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      64
      5830
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      60
      5325
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5213
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4863
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4554
    Aihe