Onko kokemuksia oman hovin rakentamisesta ja uhkakuvien lietsonnasta? Uhkauksista. Sähköpostisodasta? yms. Voiko koko työyhteisö mennä harhaan?
Millainen on narsistinen esimies
en ole hovikelpoinen
3104
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Voiko koko työyhteisö mennä harhaan?
Kyllä voi.
Mitenkä sitten toimitaan??
Miten nyt narsistin kanssa yleensäkin toimitaan. Asiaa varmaan hankaloittaa se, että on johto-asemassa. Ei kai siinä muuta voi kuin tehdä työnsä mahdollisimman asiallisesti ja tunteet taka-alalle. Yhteisö voi pitää omia palaverejaan jossa käsitellä tunteensa narskun suhteen ja jättää narskulle avoimet ovet, vaikka tuntuisi pelottavalta. Narsku voi yrittää hajottaa rivejä joten se kannattaa ottaa huomioon. Yhteinen linja on tärkeää.
???????
En tiedä toimiiko koska minut ulostettiin yhteisöstä ehkä ihan tietämättömyyden vuoksi, tiesin kyllä että ei ne ongelmat siihen lopu että lähden pois.