En päässyt armeijaan, kun minut raakattiin kutsunnassa. Siksi minusta tuli yliluutnantti. En joskaan saanut muita töitä kuin tilapäisiä hanttihommia. Siksi minusta tuli suuri johtaja. En pärjännyt urheilussa. Siksi minusta tuli asiantuntija valmentaja. Olen aina inhonnut naisia ja ollut kiinnostunut vain miehistä, mutta en saanut kumppania. Siksi minusta tuli suuri naistenmies. En ole koskaan ymmärtänyt mitään politiikasta. Siksi minusta tuli keskustalainen.
Kapi sanoo kulkeneensa pitkän tien, mutta minun tieni on ollut pitempi. Siksi olen kaikessa parempi kuin kapi. Tämän palstan tähtikirjoittajanakin.
Pitkä tieni keskustalaiseksi
6
63
Vastaukset
- Totean vain
Mikä lie totta ja mikä muuta edellä sanotussa, ja oletko sanoja ylil evp-nikillä täällä esiintymään alkanut, mutta siitä saat suuren ansion, että palsta on tullut tällaiseksi. Siis todella kepulaiseksi. Olet varmaan siitä ylpeä.
- ________
Voi rähmä
- pellesonnikilicontro
lautamiehenä raksalla sain kaikkia yllättäen ylennyksen 300 työllistävän firman johtajaksi.mensan tutkinnossa heitin 218.marskin ritarimerkin sain post festum, kun 3v räjäytin vihollisen jatkuvasti pommittaman kohteen,äitini vulvan.
- Kaupunki maksaa
Olet keskustan johtotähti. Maaseudulla sinua rakastetaan ja tuki tulee kaupungeista.
- sapiens dux
Mikäs vtun kaheli Sinä oikein olet?
- tipe, tipe stop!
Pitkän linjan kaheli. Vaarattomaksi todettu, vaikka hurjia puhuu. Kellokosken kuninkaallisainesta.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974419Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293283No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452370- 351378
- 331058
- 321016
- 111014
- 158997
- 6924
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862