Uudelle yksityistallille henkilökuntaa...

KaKon talli

Taas yksi uusi talli on avautumassa ja kas kummaa, tarvitaan porukkaa mukaan! Jos olet kiinnostunut, aktiivinen ja ahkera on pääsysi varmasti taattu. Kaikki henkilöt ovat aluksi koe-ajalla, pariviikkoa. Ilmoittautukaa tähän toppaan, ilmoittelen sitten s-postilla enemmän, joten muistakaa lisätä sekin. Näitä tarvitaan:
- Tallityöntekijöitä
- Hoitajia
- Eläinlääkäri
- Kengittäjä
- Hevoshieroja
- Valmentaja
- Muuta mielessä? Anna ehdotuksesi!

Kyseessähän on siis yksityinen talli, joka keskittyy lähinnä kisaamiseen ja ylipäätään aktiiviseen toimintaan. Hevosia löytyy vasta pari, joten myytävät hepat kelpaavat mainiosti!

2

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • riona96

      Linnki sivuille olisi mukava :))

    • Ellukka11

      Moi

      ois kiva tietää otatteko ala ikäisiä hevosien hoitajia esim kisoihin tai vain tallille et sais vaikka hoitsun ja onko talli missä päin??

      ja haluaisin ehk jos pääsen niin hoitaja tallityön tekijä?

      ter ellukka11

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      67
      2405
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1387
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      74
      1195
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1107
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      79
      845
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      790
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      678
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      83
      672
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      25
      649
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      636
    Aihe